امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85282
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، امروز هشتم خرداد «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان به عنوان میهمان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، امروز هشتم خرداد «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان به عنوان میهمان افتخاری «نورسلطان نظربایف» برای شرکت در جلسه شورای اقتصادی اوراسیا (بلاروس، قزاقستان، روسیه) به آستانه سفر می‌کند.

اهداف تشکیل این جلسه برنامه‌ریزی در مورد امضای طرح الحاق قرقیزستان به اتحادیه گمرکی و اقدام برای تهیه «نقشه راه» توسط کشورهای عضو این اتحادیه اعلام شده است.

در این جلسه رؤسای جمهور قرقیزستان، قزاقستان، روسیه، بلاروس و ارمنستان شرکت خواهند داشت.

سفر رئیس جمهور قرقیزستان به آستانه در حالی است که همزمان با طرح گسترش اتحادیه گمرکی و احتمال پیوستن قرقیزستان و نیز تاجیکستان به آن، وزیر امور خارجه قزاقستان اعلام کرد که قرارداد ایجاد پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز فردا در شهر آستانه به امضا خواهد رسید.

اتحادیه گمرکی میان روسیه، بلاروس و قزاقستان نهاد جدیدی در جغرافیای شوروی سابق است که در راستای اهداف جامعه اقتصادی اوراسیا در حال شکل گیری است. این طرح که به فعالیت‌های اقتصادی روسیه در منطقه تحرک تازه‌ای می‌بخشد، طی سال‌های اخیر با جدیت از جانب این کشور پیگیری شده است.

در مورد اهداف اتحادیه گمرکی اوراسیا که قرار است به صورت سکویی برای ورود کشورهای عضو به ساختار وسیع‌تری از همگرایی عمل کند می توان گفت این اتحادیه به دنبال حذف تدریجی قوانین گمرکی داخلی این کشورها در داخل اتحادیه و قرار دادن تعرفه خارجی مشترک در بین کشورهای عضو و هماهنگ‌سازی روندهای گمرکی آن‌هاست.
 
انتهای پیام/.  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها