امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85288
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
 تخریب روستاهای صحرای النقب برای شصت و نهمین بار به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه‌های خبری فلسطین، ...

 تخریب روستاهای صحرای النقب برای شصت و نهمین بار

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه‌های خبری فلسطین، بلدوزرهای رژیم اشغالگر قدس صبح امروز پنجشنبه با حمایت شدید نیروهای امنیتی وارد روستای «العراقیب» واقع در «النقب» شدند و به تخریب آن پرداختند.

پارلمان رژیم صهیونیستی چندی پیش طرحی را با نام «براور» تصویب کرد که بر اساس آن این رژیم می‌تواند ده‌ها هزار تن از ساکنان صحرای النقب واقع در شمال اراضی اشغالی فلسطین را از خانه‌هایشان اخراج کند. بهانه صهیونیستها در این باره نیز مربوط می شود به قانونی اسراییلی که روستای فلسطینی واقع در النقب را به رسمیت نمی شناسد و به رژیم اشغالگر قدس این امکان را می دهد که  این روستاهای تاریخی فلسطین را تخریب نماید.

این تخریب‌‌ها تنها چند روز پس از تخریب روستای دیگری در این صحرا به نام روستای «صعوه» انجام شد، در خلال تخریب روستای صعوه درگیریهایی رخ داد و در نتیجه آن چندین فلسطینی مجروح و سه تن دیگر بازداشت شدند.

علی رغم اینکه رژیم صهیونیستی پس از اعتراض‌های گسترده مجامع بین المللی اعلام کرده طرح موسوم به بروار را متوقف کرده اما در عمل خلاف آن را اجرا می‌کند.
 
حمله به شهرهای مختلف فلسطین و بازداشت‌های گسترده

 نظامیان رژیم اشغالگر قدس صبح امروز پنجشنبه  و در آستانه  چهل و هفتمین سالروز اشغال  قدس شرقی  به بازداشت‌های گسترده در کرانه باختری دست زدند.

چندین فلسطینی به نام‌های « مروان و رضا محمود عوده، یاسر حلمی کرکی، مجدی جعبری، عبد الرحمن سلیمان عثمان، نزیه سلیمان عثمان، احمد سلیمان عثمان، نادر سلیمان عثمان، عصام محمد زین الدین» در شهر نابلس بازداشت شدند.

همچنین ارتش رژیم اشغالگر قدس به یورش به شهر «بیت‌لحم» و تفتیش منازل چندین جوان فلسطینی دیگر به نام‌های «بلال حابس العمور ، بهاء عارف العمور، سلیمان خالد العمور ، محمود عود الله العمور، حمزة علی دیریه، سامح صابر دیریه، احمد ابراهیم جواریش، احمد یعقوب حماد» را دستگیر کردند.
 
ضرب و شتم شدید یک سالمند در قدس

در ویدوئوی منتشر شده بر شبکه‌های اجتماعی ، نطامیان صهیونیست یک سالمند در شهر قدس را به شدت مورد ضرب و شتم قرار میدهند ، این سالمند هر چه تلاش می‌کند از دست محاصره نظامیان فرار کند موفق نمی‌شود و به شدت کتک می‌خورد ، انتشار این ویدئو خشم کاربران اینترنتی فلسطینی را برانگیخته است.
 
عدم تحقق خواسته اسرای موقت و وخیم شدن حال بسیاری از آنها

تحقق خواسته‌های دهها اسیر اداری فلسطینی که در اعتراض به بازداشت و حبس بدون محاکمه مدت 36 روز است اعتصاب کرده‌اند همچنان با بی‌توجهی رژیم صهیونیستی روبرو است.

بسیاری از این اسرا امروز در اثر خونریزی، بیهوشی و عدم قدرت تحرک و از دست دادن شدید وزن با برانکارد راهی بیمارستان شدند، مرکز اسرای فلسطین اعلام کرد که در صورت ادامه این وضعیت احتمال شهادت اعتصاب کنندگان وجود دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها