امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85289
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با پایان یافتن انتخابات ریاست‌جمهوری مصر، تیم ناظران اتحادیه اروپا روند برگزاری انتخابات را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با پایان یافتن انتخابات ریاست‌جمهوری مصر، تیم ناظران اتحادیه اروپا روند برگزاری انتخابات را همراستا با قوانین این کشور خواند، اما اعلام کرد که مواردی در مغایرت با قانون اساسی نیز رخ داده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «انتخابات ریاست‌جمهوری مصر منطبق با قوانین و در فضایی برگزار شد که در برخی موارد مغایرت‌هایی با قانون اساسی داشت.»

انتخابات ریاست‌جمهوری مصر که قرار بود روز دوشنبه به پایان برسد، به دلیل عدم استقبال عمومی یک روز دیگر نیز تمدید شد. نتایج اولیه از پیروزی «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع سابق بر تنها رقیبش «حمدین صباحی» حکایت دارد.

ناظران اروپایی در مورد تمدید مهلت انتخابات نیز گفته‌اند: «تمدید مهلت رأی‌گیری اقدامی غیرقابل پیش‌بینی بود... با وجود آنکه خلاف قانون نبود، اما موجب بروز عدم اطمینان غیرضروری در روند رأی‌گیری شد.»

اتحادیه اروپا که می‌گوید 143 هیئت ناظرش طی سه روز انتخابات 3089 مورد بازرسی انجام داده‌اند، اعلام کرده است که میزان منابع و پوشش رسانه‌ای میان دو نامزد، یکسان نبوده است. در بیانیه ناظران آمده است: «پوشش رسانه‌های خصوصی مصر از السیسی، بیش از دو برابر پوششی بود که به صباحی اختصاص یافت. همچنین مخالفان انتخابات نیز هیچ گونه پوشش رسانه‌ای نداشتند.»

خبرگزاری رویترز در گزارشی که روز پنج‌شنبه در مورد روند انتخابات مصر برگزار کرد، نوشته است که مشارکت پائین مصری‌ها (کمتر از 40درصد) سوالاتی را در مورد اعتبار سیسی در میان جامعه مصر به وجود آورده است.
انتهای پیام/ق 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها