امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8529
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 79
عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: از دیدگاه من به عنوان یکی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس نهم و با توجه به تاکیدات مکرر ...

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: از دیدگاه من به عنوان یکی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس نهم و با توجه به تاکیدات مکرر مردم در دیدارها به ما، موجب شد که از جلیلی طی نامه‌ای برای حضور درعرصه انتخابات دعوت کنیم.

وی بیان کرد: البته این دعوت برای ضرورت حضور در عرصه انتخابات کشور نه به خاطر شخص سعید جلیلی، بلکه به عنوان کسی که تبیین کننده گفتمان خاص و اساسی از انقلاب اسلامی است، بود.

نماینده اصفهان در مجلس گفت: در این راستا بنده نامه دعوت خود را از وی را در شب قبل آخرین روز ثبت نام تنظیم کردم و خدمت جلیلی دادم، که خوشبختانه آقای سعید جلیلی نیز در روز آخر ثبت نام کردند و به عرصه انتخابات وارد شدند و از این بابت خوشحال هستم.

وی افزود: به نظرم می‌رسد با حضور جلیلی در عرصه انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفتمان اساسی که می‌تواند مورد توجه مردم قرار بگیرد، شکل خواهد گرفت و البته برای وی هم دعا می‌کنیم که بتوانند این گفتمان را در طول این مدت به طور کامل تبیین کند و هم این گفتمان از سوی مردم مورد توجه قرار بگیرد.

مقتدایی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به سابقه شما در صدا و سیما و شناخته شدن شما به عنوان یک نماینده رسانه‌ای، آیا کوتاه بودن زمان تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در قانون اساسی کشور از سوی شما و دیگر نمایندگان حس نمی‌شود و نباید این خلاء قانونی رفع گردد، گفت: با صحبت شما موافقم و در ارتباط با کوتاه بودن زمان تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری باید بگویم که ما نیازمند یک فعالیت جدی‌تری در این زمینه هستیم.

وی تاکید کرد: فعالیت جدی‌تر به این معنا که باید قانون در زمینه مهلت داده شده به نامزدها با جهت‌دهی موضوعات را باز و تعریف کند.

نماینده اصفهان در مجلس اظهار کرد: به نظر می‌رسد این موضوع مورد نظر بسیاری از نمایندگان مجلس است، اما با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم و با گذشت فقط حدود 300 روز یا کمی بیشتر از عمر مجلس نهم، فرصتی برای ایجاد تغییرات اساسی نبود و در نتیجه یکی از وظایف و اقدامات مجلس نهم بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تبیین و بازنگری دقیق‌تر قانون اساسی در این زمینه است.
انتهای پیام/2301/ع30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها