امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85293
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
«امین السعدنی»، استاد علوم سیاسی دانشگاه منوفیه مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، خط مشی‌هایی دولت ...

«امین السعدنی»، استاد علوم سیاسی دانشگاه منوفیه مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، خط مشی‌هایی دولت مصر و برخی از طرف‌های رسمی و غیر رسمی برای تشویق مردم به رای دادن در انتخابات در پیش گرفتند، شایسته و لایق مردم این کشور و رخ داد بزگی مانند انتخابات ریاست جمهوری در مصر نیست.

السعدنی افزود: بدون تردید تاریخ این اقدام برخی از مصری‌‌ها را محکوم خواهد کرد که با خودروهای خود در خیابان‌های شهرهای مصر به گشت زنی پرداخته و اقدام به ناسزا گفتن به شهروندان کرده و به این طریق آنها را به حضور پای صندوق‌های رای تحریک می‌کردند و بدون تردید چنین اقدامی منافی ارزش‌های دموکراتیک است.

السعدنی افزود: کمیته عالی انتخابات راه‌های نادرست و ناشایسته‌ای را در تعامل با این رخداد انتخاب کرد که بالطبع با موفقیت همراه نشد، چون مردم مصر به ایستادگی در برابر تهدیدات و ندادن امتیاز به طرف‌های دیگر معروف هستند و عدم حضور بسیاری از رای دهندگان پای صندوق‌ها نتیجه این تهدیدات بوده است.

وی تاکید کر د که رسانه‌ها و حکومت مصر نقشی منفی را در عدم حضور مردم پای صندوق‌ها ایفا کردند و در حالی‌که تلاش داشتند، نشان دهند، حضور مردم پای صندوق‌ها بسیار گسترده است و حتی به 90 درصد می‌رسد، در حالی‌که در بسیاری از مناطق چنین امری صحت نداشت و تمام این ترفندها با شکست مواجه شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها