امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85295
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ویکتور نیکیتیوک» امروز در نشستی که در مرکز تحقیقات استراتژیک دولت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «ویکتور نیکیتیوک» امروز در نشستی که در مرکز تحقیقات استراتژیک دولت تاجیکستان برگزار کرد در جمع خبرنگاران گفت: اخباری‌ در مورد شرکت تاجیک‌ها در جبهه جنگ علیه نیروهای دولت اوکراین از رسانه‌ها خوانده‌ است اما در این مورد هیچیک از نهادهای رسمی اطلاعی در اختیار ندارند.

به گفته وی، در حال حاضر، این مسئله که اتباع کدام کشور در حال همکاری با مخالفان دولت مرکزی کیف هستند، مشکل و غیررسمی است.

وی تصریح کرد: در آغاز سال جاری، 450 دانشجوی تاجیک مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین بودند ولی برخی از آنها در پی تشدید اوضاع سیاسی به تاجیکستان بازگشتند.

وی همزمان با ابراز سپاس از پوشش واقع‌بینانه و هدفمند حوادث اوکراین در رسانه‌های تاجیکستان تاکید کرد: با انتخاب رئیس جمهوری و ایجاد کابینه جدید دولت روابط کیف با جامعه کشورهای همسود از جمله تاجیکستان بهبود خواهد یافت و روابط ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: بیانیه «امامعلی رحمان» رئیس جمهوری تاجیکستان که در رابطه با حوادث اوکراین در نشست غیر رسمی سران کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی در مسکو منتشر شد را موضع گیری مثبت «دوشنبه» در برابر وقایع کشورش می‌داند.

سفیر اوکراین در تاجیکستان ابراز اطمینان کرد که پس از شمارش 99،4 درصد برگه های رائ از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات «پترز پوروشنکو» با بیش از 54 درصد آرائ برنده این رقابت سیاسی بوده و پیروزی وی فصل جدیدی در روابط با کشورهای منطقه بازی خواهد کرد.

وی گفت: مردم اوکراین با حضور فعال در این انتخابات، مسیر همگرایی با اتحادیه اروپا را برگزیده‌اند اگر چه در حال حاضر برخی از کشورهای عضو این اتحادیه خواهان پیوستن فوری اوکراین نیستند.

وی در پایان نیز تاکید کرد: اوکراین در حال حاضر سردترین مناسبات‌ را با روسیه دارد، اما رئیس جمهور منتخب در اولین بیانیه‌ خود پس از پیروزی برای رسانه‌ها  آمادگی خود را برای مذاکرات با روسیه اعلام کرده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار