امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85299
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «فلسطین‌الیوم» نخبگان نظامی و دانشگاهی رژیم صهیونیستی مقامات تل‌آویو را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «فلسطین‌الیوم» نخبگان نظامی و دانشگاهی رژیم صهیونیستی مقامات تل‌آویو را بر عدم اعتماد به «عبدالفتاح السیسی» که به تازگی در انتخابات مصر پیروز شده است، توصیه کردند .

«عاموس یادلین» رئیس اسبق اطلاعات رژیم صهیونیستی و مدیر مرکز پژوهش‌های امنیتی و ملی این رژیم گفت استقبال ضعیف مردم از صندوق‌های رای برای ما ناگهانی نبود و ما انتظار آن را داشتیم. یادلین که در گفتگو با رادیو این رژیم سخن می‌گفت عنوان کرد: در گذشته  بارها گفتم و اکنون نیز تکرار می‌کنم مردم مصر که علیه استبداد و دیکتاتوری به پا خاسته‌اند بار دیگر نمی‌پذیرند که یک نظام دیکتاتوری نظامی جدید بر آنها حکومت کند.

یادلین تاکید کرد که رژیم صهیونستی باید این را بفهمد که با اتفاقات کنونی در مصر نیز مانند موج‌های تغییر در کشورهای عربی دیگر برخورد کند و انتظار زیادی از استراتژی‌ها و سناریوهای آینده پس ازانتخاب السیسی نداشته باشد . وی تاکید کرد  که اگر تل‌آویو در حال حاضر به شکلی غیر قابل انتظار روابط امنیتی و استراتژیکی خود با مصر را افزایش داده باید به فکر جایگزین‌های استراتژیک پس از السیسی نیز باشد.

پروفسور «یورام میتال» رئیس دانشسرای مطالعات خاورمیانه در دانشگاه «بین گوریون» نیز گفت استقبال ضعیف مردم مصر از انتخابات دلیل آن است که بیداری سیاسی جدیدی در مصر شکل گرفته و مردم این کشور عزم راسخ دارند با بازگشت هر نظام دیکتاتوری جدیدی مبارزه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها