امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85301
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، به چالش‌های باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در محافل سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، به چالش‌های باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در محافل سیاسی داخلی کشور برای جلوگیری از راه‌اندازی جنگی دیگر اشاره کرده است.

این روزنامه آمریکایی می‌نویسد: «اوباما هنگامی که این روزها به ارزیابی‌ها از سیاست خارجی‌اش گوش می‌کند به شدت غمگین می‌شود.»

نیویورک‌تایمز به انتقادات جمهوری‌خواهان از سیاست خارجی اوباما در کشورهای اوکراین، سوریه و افغانستان اشاره کرده و می‌نویسد مشخص نیست آنها از رئیس جمهور می‌خواهند وارد جنگی دیگر شود یا جنگی را ادامه دهد که همین الان هم طولانی‌ترین جنگ آمریکا لقب گرفته است.

به نوشته این گزارش، اوباما پس از پنج سال ماندن در قدرت اکنون کاملاً متقاعد شده که آمریکا باید در فراسوی مرزهای کشورش نقشی فعال ایفا کند اما در عین حال او می‌داند که باید از افتادن در ورطه بحران‌های بین‌المللی که گریبان دولت‌های قبلی‌اش را گرفته بود هم اجتناب کند. نیویورک‌تایمز به نقل جمله‌ای از رئیس جمهور آمریکا پرداخته و می‌نویسد: «اکنون زمان پایان دادن به چیزی است که اوباما آن را فصل طولانی جنگ می‌خواند.»

نیویورک‌تایمز می‌نویسد منتقدان اوباما این اظهارات وی را نمود دیگری از انفعال وی در سیاست خارجی و پایانی بر چندین دهه رهبری آمریکا در عرصه جهان می‌گیرند.

در مقابل، استدلال آقای اوباما این است که از زمان جنگ جهانی دوم پرهزینه‌ترین مشکلات آمریکا نه از خویشتنداری، بلکه از اشتیاق این کشور برای آغاز ماجراجویی‌های نظامی، بدون در نظر گرفتن پیامدهای آن نشات گرفته‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار