امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85308
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، رسانه‌های امروز پاکستان به نقل از «نواز شریف» نوشتند: از آنجایی که ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، رسانه‌های امروز پاکستان به نقل از «نواز شریف» نوشتند: از آنجایی که پاکستان در بحث دفاع، خودکفا شده است از این پس تمرکز دولت بر روی خودکفایی اقتصادی خواهد بود و تاکنون برای رسیدن به این منظور تلاشهای بسیاری شده است.

نواز شریف در سخنرانی شب گذشته خود در جمع مقامات پاکستانی همچنین گفته بود، ما پتانسیل تحقق بخشیدن به آرمان‌های «علامه اقبال» را داریم و دولت در طول 10 سال می‌تواند به توسعه، پیشرفت و رفاه دست یابد و این امر کار بی وقفه همه اقشار اجتماع را می‌طلبد.

وی همچنین بیان کرد: کشوری مانند پاکستان با قدرت هسته‌ای نباید با اقتصادی ضعیف، فقیر، دست و پنج نرم کند.

نواز شریف تاکید کرد که دولت پاکستان خواستار پایان دادن به ترورسیم و حفظ صلح در منطقه است به همین دلیل هم می‌خواهد که با همسایگان خود روابط حسنه‌ داشته باشد.

نخست وزیر پاکستان در جایی دیگر از اظهاراتش ضمن اینکه سفر خود به هند و دیدار با همتای هندی خود را موفقیت‌آمیز خواند، گفت: امور در مسیر درستی پیش می‌رود و پاکستان این پتانسیل را دارد که بزودی تبدیل به یک مرکز صلح در منطقه شود.

وی گفت: هیچ‌کس نباید در تلاش دولت برای پایان دادن به فقر، تروریسم و بازسازی اقتصادی مداخله کند و کسانی که اینکار را انجام می‌دهند در واقع به دنبال محروم کردن مردم از سیاست‌های بهتر و پروژه‌های توسعه می‌باشند.

با این‌حال نواز شریف تاکید کرد: دولت تاکنون برای تغییر وضعیت و برطرف کردن مشکلات اقدامات زیادی انجام داده است.

همچنین دولت برای غلبه بر بحران انرژی پروژه‌های بسیاری را آغاز کرده و در طول 1 سال گذشته نیروگاه‌های جدیدی در کشور ساخته شده‌اند.

نواز شریف در پایان نیز گفت، شعار علامه اقبال لاهوری آزادی و استقلال پاکستان بود، افق چشم اندازها، افکار و نظرات علامه اقبال در تبدیل شدن پاکستان به کشوری خودکفا و مهد صلح و تمدن اسلامی بوده است ما قصد انجام این مهم را داریم.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها