امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85311
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چین درباره پیشنهاد آمریکا برای استقرار سامانه پدافند موشکی در کره جنوبی هشدار داد و گفت که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چین درباره پیشنهاد آمریکا برای استقرار سامانه پدافند موشکی در کره جنوبی هشدار داد و گفت که این اقدام می‌تواند به تنش‌های غیرضروری در منطقه منجر بشود.

روزنامه وال‌استریت ژورنال پیش از این از قول مقامات آمریکایی گزارش داده بود پنتاگون در حال ارزیابی طرحی برای استقرار سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته در کره جنوبی است.

گزارش شده بود که مقامات آمریکا در کره جنوبی بررسی‌های مکانی لازم برای استقرار «سامانه‌های پدافند منطقه‌ای ارتفاع بالا»  (Terminal High Altitude Area Defens) معروف به سامانه‌های ضدموشکی «تاد»، را به عمل آورده‌اند، اما هنوز تصمیم نهایی در این باره اتخاذ نشده است.

رئیس جمهور کره جنوبی روز چهارشنبه طی مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که هر گونه طرح آمریکا برای نصب سامانه پدافند موشکی در کره جنوبی باید با وزرای دفاع این کشور مورد بحث قرار گیرد.

کوین گانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه در همین راستا گفت: »«معتقدیم که استقرار سامانه‌های ضد موشکی در این منطقه کمکی به حفظ ثبات و توازن راهبردی در منطقه نخواهد کرد.»

گانگ همچنین با اشاره به «ابهامات، پیچیدگی‌ها و حساسیت‌ها» در منطقه بر تمایل چین برای خلع سلاح‌های هسته‌ای در شبه جزیره کره تأکید کرد.

وی گفت: «به هیچ عنون اجازه نمی‌دهیم تنش نزدیک چین شود. اجازه هرج و مرج نمی‌دهیم.»

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار