امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85315
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا، یمن نیز همچون دیگر کشورهای منطقه شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا، یمن نیز همچون دیگر کشورهای منطقه شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه است، از صبح روز چهارشنبه بود، این درحالی است که شماری از نمایندگان پارلمان و رهبران احزاب یمن از انتخابات ریاست جمهوری سوریه حمایت و توطئه‌ای که علیه سوریه تدارک دیده شده علیه مردم و کشور سوریه را محکوم کردند.

در همین راستا سوری‌های مقیم یمن نیز در استان‌ها و مناطق مختلف یمن به شکلی گسترده و وسیع در سفارت سوریه در صنعا آغاز شد تا به این ترتیب از حق خود در تمامیت ارضی و استقلال کشور خود در قبال توطئه‌‌ای که علیه آنها و کشورشان تدارک دیده شده دفاع کنند.

آغاز روند رای گیری در سفارت سوریه در صنعا با حضور علی ابو حلیقه، عبدالله المقطری، محمد مشلی الرضی، زیدان دهشوش و محسن الاکوع، نمایندگان پارلمان سوریه آغاز شد و طی آن شرکت کنندگان وثیقه‌ای را در حمایت از ایستادگی و مقاومت مردم سوریه و محور مقاومت و نامزدی آنها از بشار اسد در این انتخابات امضا کردند.

بیانیه منتشره از سوی هیأت مردمی یمنی یاری سوریه و قضایای جهان عرب بر حمایت تمام کشورهای عربی از مردم سوریه و قرار گرفتن آنها در کنار سوریه در نبرد انتخاباتی‌اش و همچنین مبارزه مردم و ارتش و رهبران سوریه از مبارزه‌اشان علیه تروریسم تاکید کردند.

این بیانیه تاکید کرد که آنچه کشورهای غربی و برخی از کشورهای عربی علیه مردم سوریه دست به آن می‌زنند و مانع برگزاری انتخابات در کشورهایشان می‌شوند، تنها و تنها بیانگر شکست و ناکامی آنها چه در عرصه میدانی و چه در عرصه سیاسی سوریه است.

در این ارتباط رئیس هیأت مردمی یاری سوریه و قضایای جهان عرب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صنعا از ایستادگی و مقاومت اسطوره‌ای مردم و ارتش سوریه تقدیر کرد و حضور مردم سوریه پای صندوق‌های رای را نبرد دموکراتیک مردم سوریه دانست که اهمیت آن کمتر از نبرد ارتش سوریه در عرصه میدانی نیست و مردم یمن از مردم و ارتش سوریه در مبارزه‌اشان علیه تروریسم حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها