امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85318
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«داوود الباز»، حقوقدان مصری و عضو کمیته تدوین قانون اساسی مصر در سال 2012 میلادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«داوود الباز»، حقوقدان مصری و عضو کمیته تدوین قانون اساسی مصر در سال 2012 میلادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره گفت: استقبال ضعیف مردم از انتخابات ریاست جمهوری مصر دارای معانی و مفاهیم بسیاری است، اما نکته قابل توجه روی گردانی اغلب جوانان مصری از مشارکت در این انتخابات است.

الباز ادامه داد: عدم مشارکت جوانان در انتخابات مصر می‌تواند هشداری برای رئیس جمهوری آینده باشد و اینکه وی باید خواسته‌ها و مطالبات جوانان را در راس اولویت‌های خود قرار دهد، در غیر این صورت با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در ابتدا روح ملی‌گرایی در میان مصری‌ها در سطح بالایی قرار داشت و ناشی از تمایل مصری‌ها برای بهبود اوضاع امنیتی در کشور است، چون طی دوره انتقالی با مشکلاتی مواجه شدند که آرزوی ثبات و استقرار را در کشور داشته باشند.

الباز در خصوص استقبال ضعیف مردم از انتخابات ریاست جمهوری در مصر گفت: دلایل بسیاری در این‌باره وجود دارد، از جمله اینکه مردم مصر نتیجه انتخابات را از پیش تعیین شده می‌دانند و همین موضوع موجب شد تا بسیاری از مصری‌ها انگیزه‌ای برای شرکت در انتخابات نداشته باشند.

اما در خصوص روند قانونی و حقوقی طی شده در انتخابات ریاست جمهوری این حقوقدان مصری گفت: این حق نامزدهاست که تدابیری قانونی و حقوقی را اتخاذ کنند و هرگونه نقض و تخلف قانونی و حقوقی روی داده را ثبت کنند، اما اجازه تمدید انتخابات برای سومین روز را نداشتند، چون این امر تنها در اختیار کمیته عالی انتخابات است.

وی تاکید کرد: نمی‌توان گفت فراخوان‌های صورت گرفته در تحریم انتخابات امری موفق بوده، اما در خصوص موضع گیری‌های سیاسی نیز مشاهده می‌شده است.

الباز درباره فراخواندن تمام نمایندگان ستاد انتخاباتی حمدین صباحی از ستادهای انتخاباتی نیز گفت: این امر تاثیری در روند انتخابات یا شمارش آرا ندارد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار