امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85319
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
«حمیدرضا کریمی»، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ولایت قندهار در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل با اشاره به ...

«حمیدرضا کریمی»، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ولایت قندهار در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل با اشاره به گسترش روابط دیپلماتیک تهران-کابل و سفر سفیر کشورمان در کابل به ولایت قندهار افغانستان، اظهار داشت: سفر « محمدرضا بهرامی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان به ولایت جنوبی قندهار از سوی مقامات سیاسی این ولایت به گرمی استقبال شد و در این دیدارها از ادامه همکاری‌های جمهوری اسلامی با دولت افغانستان اطمینان داده شد.

وی افزود: سفیر ایران در افغانستان در سفر به ولایت قندهار، با شماری از مقام‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ازجمله «توریالی ویسا» والی قندهار نیز دیدار و بر تقویت و توسعه روابط 2 کشور تأکید کرده است.

تلاش برای تسهیل روابط اقتصادی و رفع موانع موجود برای سرمایه‎گذاری

به گفته کریمی، یکی از اهداف سفیر ایران در سفر به ولایت قندهار و دیدار با تاجران این ولایت، در راستای تلاش و بررسی تسهیل روابط اقتصادی 2 کشور و رفع موانع موجود بر سر راه سرمایه‎گذاری تاجران ایران و افغانستان بوده است.

وی افزود: پیشرفت‎ها و مزیت‌‎های ایران در بخش‎های مختلف تولیدی غیرقابل انکار است و در این دیدارها بر گسترش روابط اقتصادی ایران با ولایت‌های جنوبی افغانستان تاکید شد.

سرکنسول ایران در قندهار در ادامه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این نمایندگی یادآور شد که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در این ولایت به تازگی دوره آموزشی عکاسی خبرنگاری پایان یافته که طی مراسمی با حضور سفیر ایران به 60 نفر از کسانی که تمامی دوره‎های آموزشی عکاسی خبرنگاری را با موفقیت سپری کرده بودند، گواهینامه اعطا شد.

اظهار قدردانی والی قندهار از همکاری‌های ایران  

«توریالی ویسا» والی ولایت قندهار نیز در دیدار با محمد رضا بهرامی سفیر کشورمان با اشاره به اشتراکات 2 کشور اظهار داشت که ایران و افغانستان روابط نیک تاریخی و اشتراکات فروانی دارند و جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف همواره به افغانستان کمک و همکاری کرده که بسیار قابل تقدیر است.

سفیر کشورمان در ادامه دیدارها با مقامات افغان در ولایت قندهار از توریالی ویسا والی این ولایت دعوت کرد تا به استان «گیلان» سفر کند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها