امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85333
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دومین روز از برنامه «رنگ‌ها و صداها از ترکیه» که با همکاری سفارت ترکیه در تهران درحال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در دومین روز از برنامه «رنگ‌ها و صداها از ترکیه» که با همکاری سفارت ترکیه در تهران درحال برگزاری است، فیلم «داستان طولانی» به کارگردانی عثمان سیناو با حضور مجید سرسنگی مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، حیات دِوِلی رئیس انستیتوی یونس امره ترکیه، «شرف آتش» معاون رئیس انستیتوی یونس امره ترکیه و سعدالله ییلماز مدیر مرکز فرهنگی یونس امره در تهران در تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمد.
 


 

در ابتدای این برنامه مجید سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان ایران با تبریک به مناسبت فرا رسیدن مبعث پیامبر اکرم (ص) گفت: دشمنان دین اسلام همواره سعی کرده اند مسلمانان را با نام های متفاوت از یکدیگر جدا کنند، اما مسلمانان با پیروی از پیامبر خود در یک جبه واحد ایستاده و در کنار هم باقی مانده اند و از یکدیگر فاصله نمی گیرند.

وی در ادامه گفت: اتفاق هایی که امروزه در سطح جهانی و در کشور های مختلف می افتد به دلیل ترس آن ها از با هم بودن و اتحاد مسلمانان است. در این روزگار وظیفه فرهنگ، هنر و هنرمندان این است که با روشنگری اختلافات اقوام مختلف مسلمان را به دور بریزند و یکبار دیگر با اتحاد و همدلی در زیر پرچم پیامبر اکرم (ص) قرار بگیرند.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران با اشاره به نزدیکی دو کشور ایران و ترکیه با یکدیگر گفت: همواره برای خانه هنرمندان ایران برگزاری برنامه ای از سوی کشور ترکیه هم چون برگزاری برنامه ای از ایران بوده است. در واقع برای ما ایرانیان ترکیه به عنوان خانه دوم است.

مجید سرسنگی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با به اهمیت روابط فرهنگی و هنری بین دو کشور اشاره کرد و گفت: من فکر می کنم یکی از عوامل مهمی که در سال های گذشته سبب نزدیکی این دو کشور شده است، توسعه همکاری های هنری و فرهنگی بوده است، چرا که ارتباطات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تا زمانی که دربستری فرهنگی قرار نگرفته باشند، پایدار نخواهند بود و از بین خواهند رفت. امروز روابط فرهنگی ایران با ترکیه به همت بخش های فرهنگی دو کشور هر روز قوی تر و منسجم تر می شود، امیدوارم در همین مسیر بتوانیم در آینده نزدیک قدم های محکم تری برداریم؛ چرا که مشترکات فرهنگی و هنری بین دو کشور به اندازه ای زیاد است که ما قطعاً توانایی برداشتن گام های بزرگ تر را در کنار یکدیگر خواهیم داشت.
 


 

در ادامه این مراسم حیات دِوِلی رئیس انستیتوی یونس امره ترکیه با تشکر از خانه هنرمندان ایران برای برگزاری این برنامه گفت: دو کشور ایران و ترکیه از لحاظ مسائل فرهنگی و هنری باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند، ما دارای ذهنیت و ریشه‌های مشترک هستیم و با این تصویر باید در آینده، حضور پررنگ و موثرتری در دنیا داشته باشیم، زمینه های مشترک تاریخی، فرهنگی و سنتی ما را به یکدیگر نزدیک می سازد و این یک واقعیت ارزشمند است.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت حضور پررنگ دو کشور در دنیا گفت: ما درآینده به بشریت چه چیزی می توانیم اضافه کنیم، مشترکات تاریخی، جغرافیایی و اندیشه ما در آینده چگونه می خواهد به تصویر کشیده شود؟ جواب این سوال خیلی مهم است، برای به واقعیت پیوستن این امر، یعنی حضور پررنگ ما در سطح دنیا، سازمان های فرهنگی ما باید با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند، ما وظیفه داریم که هنر و فرهنگ خود را به همگان بشناسیم، امیدوارم بتوانیم در این راه قدم های بلند و محکمی برداریم.

در پایان این مراسم، مجید سرسنگی نشان خانه هنرمندان ایران را به حیات دِوِلی رئیس انستیتوی یونس امره ترکیه تقدیم کرد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها