امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85339
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۶
تعداد بازدید: 128
«حسن زید»، اندیشمند یمنی و رئیس دوره‌ای احزاب مشترک و حزب الحق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا ...

«حسن زید»، اندیشمند یمنی و رئیس دوره‌ای احزاب مشترک و حزب الحق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در صنعا استراتژی امام راحل(ره) در مقاومت در برابر استعمار و استکبار جهانی، دفاع از مستضعفین جهان، تلاش برای متحد کردن جهان عرب و اسلام و همچنین شیوه‌های و ابزارهای انقلابی را ستود.

زید در ادامه افزود: در این تردید نیست که سخنان و گفته‌های امام خمینی و انقلاب اسلامی و تغییراتی که ایشان ایجاد کرده، نیازمند پژوهش‌ها و تحقیقات بسیار است، چون آن حضرت و انقلاب ایشان سمبل و نمادی برای انقلاب‌ها در جوامع مسیحی و اسلامی است و انقلاب‌های اروپای شرقی و آمریکا از انقلاب ایران تاثیر پذیرفته است.

وی توضیح داد: انقلاب اسلامی و پیروزی‌های بزرگش که بیشتر شبیه معجزه بود، ایمان و باورهای دینی و مذهبی و ارزش‌های والای انسانی را بار دیگر در دل‌ها زنده کرد و روحانیون را واداشت تا نقش خود را در جامعه برای رهبری جنبش‌های تغییر و تحول در جامعه را باز یابند.

زید تاکید کرد: تاثیر امام راحل(ره) در جان‌ها بسیار عمیق و گسترده بود و حزب الله لبنان بدون تردید یکی از بازتاب‌های انقلاب امام راحل است که شکوه و عظمت اسرائیل را در هم شکست و اعتماد به نفس و توکل مستضعفان به خدای متعال و پیروزی و غلبه بر ستمگران با کم‌ترین امکانات را به آنها باز گرداند.

این اندیشمند یمنی با اشاره به نقش امام خمینی در مقابله با کشورهای استعماگر و استکباری تاکید کرد: آن حضرت رابطه عمیق و مستحکم رژیم سابق ایران با این کشورها را تبدیل به رابطه مقابله با کشورهای استعمارگر کرد و سنگ بنای مقاومت در برابر استعمارگران را در جهان عرب و اسلام بنا نهاد.

وی ادامه داد: همچنین نباید نقش بزرگ و تاثیرگذار ایران در سوریه را فراموش کرد، چراکه اگر ایران در سوریه ایفای نقش نکرده بود، بدون تردید رژیم صهیونیستی سوریه را تبدیل به فلسطینی دیگر کرده بود.

زید همچنین از مراحل مختلف انقلاب اسلامی یاد کرد که طی بیش از 3 دهه توانست خود را با متغییرات زمانه منسجم و هماهنگ کرد و توانست از مرحله تاسیس و بنیان به مرحله تحکیم پایه‌های خود پای گذارد.

وی درباره رابطه ایران و یمن گفت: ایران همواره بر استقرار و ثبات در یمن و توسعه و گسترش رابطه میان تهران -  صنعا تاکید کرده است و نمونه این امر حمایت ایران از یکپارچگی و اتحاد یمن در سال 1994 و ارائه کمک‌های بدون قید و شرط به مردم یمن در تمام زمینه‌ها و حوزه‌هاست.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها