امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8534
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، با نزدیک شدن به مهمترین رویداد سیاسی امسال که سرنوشت چهار سال آینده را رقم می‌زند، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، با نزدیک شدن به مهمترین رویداد سیاسی امسال که سرنوشت چهار سال آینده را رقم می‌زند، در ارتباط با این مهم با ابراهیم کارخانه‌ای، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به گفت‌و‌گو نشستیم.

فارس: حضور مردم در تحقق حماسه سیاسی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

کارخانه‌ای: تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر حضور پرشور و حماسی مردم در انتخابات از یک سو و ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور با مهار تورم و گرانی و حل معضل بیکاری که مردم حل آنها را در سیمای رئیس‌جمهور آینده جستجو می‌کنند از سوی دیگر، موجبات حضور یکپارچه مردم را در خلق حماسه سیاسی فراهم خواهد ساخت.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود حضور مردم، حضوری حداکثری و حماسی، پرشور و دشمن‌شکن باشد.

فارس: فضای موجود انتخاباتی کشور را چگونه تقسیم‌بندی می‌‌کنید؟

کارخانه‌ای: انواع سلیقه‌ها و دیدگاه‌هایی که در انتخابات حضور دارند در قالب گروه‌های «کسب قدرت»، «حفظ قدرت»، «کسب قدرت و خدمت»، «خدمت بی‌منت» تقسیم بندی می‌شوند.

فارس: این تقسیم‌بندی را بر چه اساسی انجام داده‌اید؟

کارخانه‌ای: بازخوانی‌ روش‌ها و عملکردها و جریان‌شناسی سیاسی آنها مبین این تقسیم‌بندی‌ها است:

1) گروه‌های اصلاح‌طلب و جریانات متمایل به آنها که به دنبال احیاء قدرت سیاسی از دست رفته خود هستند با نماد کسب قدرت شناخته می‌شوند.

2) جریان حاکم بر دولت که به دنبال حفظ موقعیت کنونی خود هستند نماد حفظ قدرت محسوب می‌شوند.

3) آنان که خدمت را برای قدرت می‌خواهند با نماد کسب قدرت و خدمت شناخته می‌شوند.

4) آنان که خدمت را ادای تکلیف و خدمت خالصانه به بندگان خدا می‌دانند بهترین نماد خدمت بی‌منت به مردم هستند.

فارس: ائتلاف گروه‌ها و جریان‌های مختلف را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

کارخانه‌ای: بعد از احراز صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان، بر اساس انگیزه‌ها امکان پیش‌بینی ائتلاف‌ها وجود دارد.

در شرایط خاص امکان ائتلاف گروه‌های 1 و 2 با انگیزه مشترک قدرت و گروه‌های 3 و 4 با انگیزه مشترک خدمت در یک رقابت دوقطبی قابل پیش‌بینی است.

در هر حال ائتلاف عملی گروه‌ها و کاندیداها با حضور قطعی کاندیداها در میدان انتخابات قابل پیش‌بینی خواهد بود.

فارس: آیا شما از کاندیدای خاصی حمایت خواهید کرد؟

کارخانه‌ای: در صورت ائتلاف جریان اصولگرا بر روی یک کاندیدای واحد؛ قطعاً از ایشان حمایت خواهم کرد. در غیر این صورت از کاندیدای مورد نظر خود که ارزشی و انقلابی خواهد بود حمایت خواهم کرد.

فارس: اخیراً در مجلس در رابطه با موضع‌گیری هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه ما با اسرائیل سر جنگ نداریم نامه‌ای امضا شده نظر شما در این خصوص چیست؟

کارخانه‌ای: در جایی که اسرائیل جنایتکار دائماً کشور ما را تهدید به حمله می‌کند و حتی در کوچه‌ها و خیابا‌ن‌های تهران دانشمندان هسته‌ای ما را به شهادت می‌رساند و سیستم‌های جاسوسی آنها شبانه‌روز علیه ملت ما توطئه می‌کنند و به فکر نابودی ملت ما هستند، این نوع موضع‌گیری جای سئوال دارد.

مقام معظم رهبری می‌فرمایند اگر از اسرائیل خطایی سر بزند تل‌آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد و امام انقلاب نیز فرمودند که اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود، بیان اینکه ما با اسرائیل سر جنگ نداریم به دور از موضع اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

بدین لحاظ بنده با این موضع‌گیری هاشمی در رابطه با اسرائیل کاملاً مخالف هستم.
انتهای پیام/89002/ی40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها