امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85344
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،محمد حقانی درباره پیگیری تغییر کاربری بوستان مادر در غرب تهران گفت: در هفته‌های اخیر دو بار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،محمد حقانی درباره پیگیری تغییر کاربری بوستان مادر در غرب تهران گفت: در هفته‌های اخیر دو بار خدمت شهردار تهران تذکر دادم که کاربری این بوستان نباید از فضای سبز به برجسازی تغییر کند، ولی پاسخی نشنیده‌ایم. هرچند علاقمند نبودم مسایل رسانه‌ای شود ولی در مقابل این بی اعتنایی دو بار هم نامه نوشتم و خواهش کردم شهردار دستور دهد از این کار خلاف جلوگیری شود، ولی هیچ جوابی دریافت نکرده ایم.

وی درباره انتظار شورای شهر از شهرداری تهران در مورد این بوستان اظهار داشت: پهنه این بوستان در طرح جامع و تفصیلی، پهنه سبز است و قرار است در 7 هکتار اراضی یاد شده، بوستان مادر احداث شود، لذا شورای شهر انتظار داشت آقای قالیباف دستور بررسی این مسئله و توقت کار را صادر کند، ولی این کار انجام نشده، هر چند ما علاقمندیم بین نمایندگان مردم در شورای شهر و شهرداری تعامل برقرار باشد، ولی ظاهرا عملیات خلاف قانون در این زمین همچنان ادامه دارد.

پرونده بوستان مادر به کمیسیون عالی شهرسازی برود

عضو شورای شهر درباره راهکار توقف عملیات ساختمان سازی در این بوستان بیان داشت: باید شورای عالی شهرسازی و معماری، جهت احقاق حقوق مردم نسبت به بررسی این اقدام خلافی که در بزرگراه آیت الله کاشانی وارد شود و حقوق شهروندان را احیا و استیفا نماید. لذا تقاضا دارم پرونده بوستان مادر در این شورای عالی مطرح و ابطال شود.

حقانی درباره مشکلات مردم منطقه 5 با بلندمرتبه سازی در این بوستان گفت: آن منطقه متراکم و پرجمعیت بیش از این امکان بارگزاری و اضافه شدن جمعیت ندارد، مردم منطقه بارها اعتراض خود را نسبت به ساخت و ساز در بوستان مادر اعلام کرده‌اند و حتی طومار برای شورای شهر امضا می‌کنند و می‌فرستند و از نمایندگان خود می خواهند زمین اختصاص داده شده به پارک، با کاربری فضای سبز باقی بماند.

عضو شورای شهر تهران درباره احتمال توقف عملیات ساختمانی در بوستان مادر و ابطال پروانه ساخت و ساز آن تصریح کرد: احتمال زیادی وجود دارد که شورای عالی شهرسازی و معماری با بررسی پرونده این زمین، متوجه اقدامات خلاف قانون در واگذاری پروانه ساخت و ساز شود و دستور ابطال این پروانه را صادر کند. انتظار شورای چهارم شهر در توقف عملیات ساخت و ساز، خلاف قانون نیست. همانطور که شورای سوم هم در این باره تذکر داد و آن تذکر باعث توقف عملیات شده بود، ولی الان ما باز هم متوجه شدیم کار در حال ادامه است و انتظار داریم شورای عالی معماری و شهرسازی به دور از هر گونه مسایل حاشیه ای، دستور توقف عملیات را صادر کند.

وی درباره ابطال پروانه‌های مشابهی مانند برجسازی بابک زنجانی در خیابان ایران زمین و باغ معنوی جمشیدیه توسط شورای عالی شهرسازی و معماری خاطر نشان کرد: آنهایی که پروانه ساخت بر خلاف قانون می‌دهند، باید پاسخگوی این وضعیت باشند. مردم منطقه، طومار تهیه کرده‌اند و بارها به ساخت و ساز بی رویه در بوستان مادر اعتراض کردند. محیط زیست و محل زندگی این مردم، نیاز به فضای کافی دارد. مردم همانطور که به ساختمان و خیابان و پل نیاز دارند، به فضای سبز و بوستان هم نیاز دارند و علاقمند هستند. انتظار داریم شورای عالی شهرسازی و معماری پرونده این تغییر کاربری را بررسی کند و اگر شهرداری پاسخ قانع کننده‌ای دارد، طبعا اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری قبول می‌کنند. ولی همه می‌دانیم این کار خلاف قانون و ضوابط است و کمیسیون ماده 5 شهرداری نمی‌تواند بر خلاف قانون تغییر کاربری یک پارک را تصویب کند.

بانک مرکزی به برجسازی بانکها در تهران نظارت کند

حقانی همچنین در بخش دیگری از سخنانش، به برجسازی توسط برخی بانکها در پهنه های سبز تهران از جمله این بوستان و باغ معنوی اشاره کرد و گفت: بانک مرکزی باید نظارت کند که آیا این بانکها اجازه دارند وارد ساخت و ساز و برجسازی شوند، نظارت بر این مسایل بر عهده بانک مرکزی است و باید بررسی کند چرا بانکها سرمایه مردم را به این سمت می‌برند که محیط زیست شهر را تخریب کنند.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: طبعا اگر بانکها کار خلافی در شهر انجام دهند، ما به عنوان نماینده مردم برخورد می‌کنیم و اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد. لذا انتظار داریم بانکها نیز برابر ضوابط شهرسازی و معماری در شهر تهران عمل کنند و سعی نداشته باشند پهنه‌های سبز را تملک و تبدیل به آپارتمان کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها