امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85346
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 107
همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص اولویت برنامه‌های سال 93 و با توجه به تأکید وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تحت عنوان "تحول ...

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص اولویت برنامه‌های سال 93 و با توجه به تأکید وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تحت عنوان "تحول بهزیستی" اظهار داشت: برنامه‌های پیش بینی شده با هدف ارتقاء خدمات به جامعه هدف، استقلال و خودکفایی مددجویان و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی تدوین شده است.

وی تصریح کرد: پرداخت مستمری بر اساس اشل جدید از 53 هزار تومان یک نفره تا 100 هزار تومان خانوار پنج‌نفره یکی از اقدامات جدید سازمان محسوب می‌شود که این کار از ابتدای سال جاری آغاز شده و مبلغ فوق به موقع به حساب مددجویان واریز می‌شود.

هاشمی بیان داشت: پرداخت یارانه مراکز نگهداری معلولان بر اساس آخرین مصوبه دولت از فروردین ماه تامین و به میزان 18.7 میلیارد تومان پرداخت شد که نسبت به سال گذشته 28درصد رشد دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: حق بیمه تامین اجتماعی زنان خانه‌دار شهری با توجه به ارتقاء حداقل حقوق کارکنان مشمول قانون تامین اجتماعی از ابتدای فروردین سال جاری تامین و ابلاغ شده است.

وی در ادامه به اعتبار تامین یک وعده غذای گرم روستا مهدها و مهدهای مناطق حاشیه شهرها اشاره کرد و گفت: این کار از ابتدای سال جاری آغاز شده و به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

هاشمی اظهار داشت: با توجه به اهمیت امر توانمند‌سازی فرزندان ترخیصی از مراکز و زنان سرپرست خانوار اعتبار مربوطه به برنامه توانمند‌سازی از ابتدای سال به صورت ماهیانه به استان‌ها ابلاغ شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برنامه سازمان در خصوص تأمین هزینه‌های کاشت حلزون برای افراد کم شنوا افزود: با توجه به آمار افراد شناسایی شده کم‌شنوا برای کاشت حلزون اعتبار لازم به میزان یک میلیارد تومان در سال جاری تامین شده است

وی در خصوص تامین و تحویل وسایل کمک توانبخشی به معلولان بیان داشت: مبلغ 12 میلیارد تومان جهت خرید و تحویل وسایل مورد نیاز به بهزیستی استان‌ها ابلاغ شده است. که رقم مذکور معادل عملکرد یکساله سال 92 تا این مرحله است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها