امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85349
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، مراسم تحلیف «پترو پروشنکو» پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، مراسم تحلیف «پترو پروشنکو» پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری در اوکراین بعنوان رئیس‌جمهوری جدید این کشور در تاریخ 7 ژوئن (17 خرداد) در کی‌یف، پایتخت این کشور برگزار خواهد شد.

بر اساس قانون اساسی اوکراین، رئیس‌جمهوری این کشور که اینبار در جریان انتخابات پیش از موعد برگزیده شده، بعد از تایید پیروزی وی از سوی کمیته مرکزی انتخابات، برای دوره ریاست جمهوری 5 ساله سوگند یاد خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات رسانه‌های گروهی اوکراینی، روز پنج شنبه "الکساندر تورچینوف"رئیس پارلمان و کفیل پست ریاست‌جمهوری این کشور، حکم برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری جدید را امضاء نمود.

وزارت امور خارجه اوکراین نیز دعوتنامه‌هایی برای حضور هیئت‌های نمایندگی خارجی به سایر کشورها ارسال کرده است. پارلمان اعلای اوکراین، وزارت خارجه، وزارت کشور و ارگان‌های انتظامی این کشور مسئول برگزاری این مراسم رسمی هستند.

در انتخابات پیش از موعد ریاست‌جمهوری اوکراین در تاریخ 25 ماه مه، پروشنکو، این میلیارد معروف توانست با کسب 54.7 درصد کل آراء در همان دور نخست به پیروزی قاطع بر رقبای خویش در این انتخابات دست یابد.

این در حالی است که «دمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه روز پنج شنبه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در مورد حضور «ولادیمیر پوتین» در مراسم تحلیف پروشنکو، اعلام کرد که کاخ کرملین دعوتنامه‌ای برای شرکت رئیس‌جمهوری روسیه در این مراسم دریافت نکرده است و چنین برنامه‌ای هم در جدول کاری پوتین در نظر گرفته نشده است.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها