امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 23
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8537
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 155
مهدی عیسی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: رسیدگی و بررسی پرونده‌های رد صلاحیت شده شوراهای اسلامی شهر و روستا هفته گذشته ...

مهدی عیسی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: رسیدگی و بررسی پرونده‌های رد صلاحیت شده شوراهای اسلامی شهر و روستا هفته گذشته دو روز به صورت فشرده در روزهای پنج‌شنبه و جمعه انجام شد و تا حدودی وضعیت بعضی از شهرستان‌ها در این زمینه مشخص شده است ولی فعلاً از اعلام اسامی معذور هستیم و نتایج دقیق متعاقباً اواسط این هفته اعلام می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه پرونده‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا ابتدا در هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها، فرمانداری و مراجع چهارگانه شامل اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، دادگستری و ثبت احوال بررسی می‌شود، تصریح کرد: مراجع چهارگانه بر اساس مدارک ارسال شده و بررسی مسائل قضایی، امنیتی و ... تصمیم‌گیری می‌کنند.

عیسی‌زاده با اعلام اینکه پرونده‌هایی که گزارشی مبنی بر رد صلاحیتشان در مراجع چهارگانه نباشد مورد قبول قرار می‌گیرد، افزود: پرونده‌های رد صلاحیت شده به هیئت نظارت استان به منظور بررسی و تعیین تکلیف ارسال می‌شود.

وی با بیان اینکه هیئت نظارت استان متشکل از سه نفر اعم از علی اکبر آقایی، رئیس هیئت نظارت، محمد علیپور نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس و اینجانب است، خاطرنشان کرد: هیئت نظارت باید در وقت مشخص موارد رد صلاحیت شده را تک تک بررسی کرده و در صورت نیاز با مراجع چهارگانه مذاکره کند به طوری که تمام موارد بررسی شود تا اگر بتواند مراجع چهارگانه را قانع کند و یا در زمینه رد صلاحیت قانع شود.

عیسی‌زاده افزود: سعی می‌کنیم تا بر اساس قانون و با بررسی‌های دقیق صلاحیت‌ها تایید شود تا کم‌ترین افراد در این بررسی رد صلاحیت شوند و شاهد حماسه سیاسی و انتخابات پر شور در این منطقه باشیم.
انتهای پیام/61001/ی20
برچسب ها:
آخرین اخبار