امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85374
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با تلاوت «مسعود نیک‌دستی» قاری ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با تلاوت «مسعود نیک‌دستی» قاری بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد و شرکت‌کنندگان رشته‌های تلاوت و حفظ رقابت خود را در مرحله‌ نیمه نهایی آغاز کردند. البته مرحله اول رشته حفظ در یکی از سالن‌های جنبی مسابقات برگزار شده بود.

نشست خبری مسئول کمیته فنی مسابقات با حضور «سیدمسعود میریان» بعد از ظهر دیروز برگزار شد و وی از رقابت سخت شرکت‌کنندگان رشته حفظ خبر داد و گفت: در مرحله اول رشته حفظ هفت نفر از شرکت‌کنندگان موفق به کسب نمره 100 شدند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا رقابت شرکت‌کنندگان حفظ در مرحله اول در صحن اصلی برگزار نشد پاسخ داد: این مرحله بسیار طولانی است و شاید برای مردم خسته کننده باشد.

استقبال عموم مردم از مسابقات مانند روز‌های گذشته بود به این صورت که با وجود جمعیت زیاد در فضای بیرون، در سالن اصلی باز‌هم صندلی‌های خالی دیده می‌شد. استقبال مردم از نمایشگاه و کلاس‌های آموزشی نشان از جذابیت این برنامه‌ها برای مردم دارد، البته علاقه‌مندان در صحن مسابقات هم حضور می‌یابند اما به دلیل طولانی بودن زمان مسابقات دقایقی در سالن می‌نشینند و به منظور تنوع سری هم به نمایشگاه و کلاس‌های آموزشی می‌زنند.

از دیگر نکات جالب این روز عکس‌های یادگاری عموم مردم با شرکت‌کنندگان مسابقات است که با نژاد‌ها و رنگ‌های مختلف در مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی شرکت کرده‌اند و مردم میهمان‌نواز ایران اسلامی با وجود تفاوت در گویش با اشاره و حرکات دست با متسابقان خوش و بش می‌کردند و شرکت‌کنندگان خارجی هم به گرمی با آنان عکس یادگاری می‌گرفتند.

بانگ الله اکبر اذان مغرب گویا محشری در سالن مسابقات به‌پا کرده بود و زن و مرد دسته دسته برای ادای فریضه مغرب به سوی نماز‌خانه می‌رفتند. در همین هنگام صحنه برپایی نماز جماعت داوران شیعه و سنی  مسابقات نظرم را به خود جلب کرد و با دیدن این صحنه به یاد آوردم قرآن کریم و مسابقات آن تجلی وحدت مسلمانان است.

اجرای تلاوت قرآن کریم توسط «احمد ابوالقاسمی» و ابتهال «محمد‌رضا پور‌زرگری» در هنگام اذان مغرب از برنامه‌های جانبی سومین روز مسابقات بود و رقابت‌ها در روز سوم با تلاوت «سید‌جواد حسینی» به پایان رسید.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها