امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85382
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک ژنرال بلندپایه آمریکایی مدعی شده است که ایران و کره شمالی تهدیدهای اصلی برای حمله موشکی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک ژنرال بلندپایه آمریکایی مدعی شده است که ایران و کره شمالی تهدیدهای اصلی برای حمله موشکی به آمریکا هستند.

ژنرال جیمز وینفیلد، معاون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا همچنین گفته این ارزیابی بر این اصل استوار است که ایران و کره شمالی هر دو به گسترش برنامه موشک‌های بالیستیک خود می‌بالند.

وی که در یک همایش سالانه پدافند موشکی در مرکز امنیت بین‌المللی شورای آتلانتیک حضور داشت علی‌رغم بیان اینکه واشنگتن این تهدیدها را جدی می‌گیرد، گفت: «هیچ یک از این دو کشور، البته از توانایی کامل در این زمینه برخوردار نیستند.»

آقای وینفیلد در ادامه اظهاراتش کره شمالی را در مقایسه با سایر کشورهای متخاصم آمریکا برای رسیدن به آستانه آغاز تهدیدات جدی علیه واشنگتن نزدیک‌تر دانست و خاطر نشان کرد که پیونگ‌یانگ در هر زمان توانایی هدف قرار دادن خاک آمریکا با پرتاب موشک را داراست.

این مقام آمریکایی در عین حال هشدار داد به هر گونه حمله موشکی از طرف ایران یا کره شمالی «پاسخی قدرتمند» خواهد داد.

وینفیلد همچنین در بخشی از اظهاراتش از روسیه و چین خواست ایران و کره شمالی را متقاعد به رها کردن برنامه موشکی خود بکنند.

مقامات آمریکایی از مدتها پیش بحث تهدید موشکی ایران را برای محدود کردن برنامه‌های موشکی ایران در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در دستور کار قرار داده‌اند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها