امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85383
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، نصرالله جهانگرد ظهر امروز در جلسه کمیته تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، نصرالله جهانگرد ظهر امروز در جلسه کمیته تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان آذربایجان‌شرقی، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، راه برون‌رفت از وضعیت کنونی را به کار گیری دانش فنی و فناوری‌های نوین دانست و اظهار کرد: فناوری اطلاعات پیش‌ران توسعه کشور است و برای پیمودن این مسیر مشارکت همگانی لازم است.

وی با اشاره به این که تدوین شبکه ملی اطلاعات استراتژی اصلی وزارت ارتباطات است، گفت: ارکان اجرایی این شبکه آغاز شده و نمونه اجرایی آن در مرحله ثبت‌نام گام دوم هدفمندی یارانه‌ها استفاده شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور با اشاره به مشکلات مراکز دانشگاهی در خصوص دسترسی به فضای مناسب اینترنتی، اعلام کرد: درصدد کاهش هزینه و افزایش ظرفیت دسترسی برای گروه‌های خاص از جمله محققان دانشگاهی هستیم.

وی اینترنت ملی را نیازمند ارتقای ظرفیت دانست و افزود: هر سازمانی به هر اندازه‌ای که نیاز دارد باید بتواند از این شبکه استفاده کند.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که نهضت ملی تولید محتوا و برنامه‌های نرم‌افزاری در دستور کار این وزارتخانه است، گفت: از فعالیت‌های دانشگاهی در این زمینه حمایت می‌کنیم.

وی با اعلام این که سالانه 200 هزار دانشجو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از مراکز دانشگاهی کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند بر ضرورت برنامه‌ریزی برای جذب منابع انسانی و توسعه فن‌بازارها تاکید کرد.

جهانگرد ایجاد نظام یکپارچه و چندلایه اطلاعات در استان‌ها برای ایجاد امنیت بیشتر در تبادل اطلاعات را ضروری دانست و گفت: در آینده برای تراکنش پول خرد از کیف الکترونیکی استفاده خواهیم کرد.
انتهای پیام/60001/ع30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها