امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8539
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۵
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: در اجرای ماده(3) قانون تشکیل وزارت راه و شهرسازی -مصوب 1390- و با توجه به تکالیف مقرر در احکام قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه و قانون اجرای سیاست های کلی اصل(44) قانون اساسی و به منظور احصای وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت راه و شهرسازی برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس می شود.

بر اساس این لایحه، استفاده از امکانات شرکت های هواپیمایی خارجی برای حمل و نقل مسافر در فرودگاه های داخلی کشور تا زمان رفع نیاز توسط شرکت های داخلی مجار است.

وزارت راه و شهرسازی مجاز است حق بهره برداری از بزرگراه ها و آزادراه های دولتی و مشارکتی (پس از پایان دوره مشارکت) و تاسیسات جانبی آن را با مسئولیت نگهداری از آنها به متقاضیان واجد شرایط از طریق مزایده عمومی برای مدت معین واگذار و وجوه حاصل از حق بهره برداری را پس از واریز به خزانه در قالب بودجه سنواتی به عنوان سهم آورده دولت در احداث آزاد راه های جدید مصرف کند.

همچنین عوارض تردد انواع وسایل نقلیه از بزرگراه ها و آزاد راه ها حسب مورد بر اساس قراردادهای مشارکت یا نگهداری و بهره برداری تعیین و با تایید وزیر راه و شهرسازی قابل وصول خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها