امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85391
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۰۴
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با شیخ صباح الخالد الصباح وزیر خارجه کویت ، سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با شیخ صباح الخالد الصباح وزیر خارجه کویت ، سفر امیر این کشور به ایران را نقطه عطف و ایجاد فصل جدیدی در روابط دو کشور دانست.

ظریف در این دیدار که در حاشیه هفدهمین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و در قصر الامم الجزیره برگزار شد ، با اشاره به سفر قریب الوقوع امیر کویت به تهران ، این سفر را سبب تقویت بیش از پیش روابط بین دو کشور همسایه و مسلمان ارزیابی کرد.

وزیر خارجه ایران همچنین با اشاره به چالشهای فراروی کشورهای منطقه به خصوص توسعه خشونت و افراط ، ابراز اطمینان کرد با درایت و حکمت مقامات و رهبران کشورهای منطقه و با همفکری و همکاری جمعی شاهد رفع این چالشها و نگرانیها باشیم و به تقویت ثبات و آرامش در منطقه و رفع برخی مسائل و مشکلات موجود در جهان اسلام کمک کنیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: هیچ دلیلی برای وجود اختلاف و مانعی برای روابط خوب و برادرانه بین کشورهای مسلمان و همسایه در منطقه وجود ندارد.

وزیر امور خارجه کویت در این دیدار با اشاره به اهتمام ویژه امیر این کشور به توسعه و ارتقاء روابط با تهران ، بر جایگاه بارز ایران در منطقه و نقش سازنده آن در حل و فصل مسائل تاکید و خاطر نشان کرد: کویت توسعه روابط با ایران را نه تنها در راستای منافع دو کشور ، بلکه در جهت منافع و مصالح همه کشورها و صلح و شکوفایی در کل منطقه می داند.

وزیر خارجه کویت با اشاره به تلاشهای کشورش در جهت توسعه و تقویت روابط دوستانه و برادرانه بین کلیه کشورهای منطقه ، از رویکرد و خط مشی حکیمانه دکتر روحانی تمجید نمود.

طرفین همچنین فعال شدن کمیسیون های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری توافقات و بکارگیری تمامی ظرفیتهای موجود در روابط به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری و بازرگانی را مورد توافق قرار دادند.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها