امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85410
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۰۵
تعداد بازدید: 63
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر محمد سیدا مدیر مؤسسه فرهنگی ذهن برتر، رئیس انجمن تقویت حافظه ایران، عضو ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر محمد سیدا مدیر مؤسسه فرهنگی ذهن برتر، رئیس انجمن تقویت حافظه ایران، عضو انجمن تقویت حافظه آمریکا، عضو اتاق فکر سوئیس و از بنیانگذاران روشهای نوین یادگیری و حافظه برتر در ایران است.

وی در مهاباد متولد شده و استاد افتخاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی در سطح کشور است.

در سمیناری که تابستان سال 1380 با حضور نمایندگانی از 74 کشور صاحب نام دنیا در آمریکا برگزار شد مقاله ارائه شده توسط دکتر سیدا در خصوص راهکارهای علمی تقویت ذهن و حافظه حائز رتبه اول شد و لقب افتخاری مرد برتر حافظه ایران به وی اعطا شد.

محمد سیدا روشهای مطالعه و یادگیری نوین و مؤثری را که در طول دوران تحصیل و زندگی روزمره خویش به کار گرفته و به موفقیتهای چشمگیری نائل شد.

وی برای برگزاری سمینار و همایش در این زمینه به کشورهای متعددی مانند آمریکا، سوئیس، فرانسه، آلمان، انگلستان، اسپانیا، سوئد، امارات، هندوستان، بلژیک، نروژ، دانمارک، فنلاند، هلند، اتریش و بسیـاری از دیـگر کشـورهای اروپـایی و آسـیایی سـفر کرده‌ است.

سیدا مقالات بی‌شماری در زمینه اصول مطالعه و یادگیری و تقویت حافظه در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسانده‌اند، همچنین وی کتابهایی در این زمینه به رشته تحریر در آورده‌اند که راهگشای بسیاری از علاقمندان بوده است.
 
بازخورد نشست فرانسه /طرح استفاده از دو نیمکره

سیدا در مورد نشست فرانسه و ملاقات خود با مرد حافظه فرانسه گفت: بر اساس دعوتی که از یونسکو در آخر ماه مارس شده بود سمینار مشترکی را داشتیم در فرانسه به مدت 6 روز که هدف از این نشست این بود که آخرین تکنیک‌های تقویت حافظه را برای ایرانی‌ها و فرانسوی‌ها مطرح کنیم که خیلی مورد استفاده قرار گرفت و تأثیر خوبی داشت که از مدد حافظه فرانسه دعوت کردیم که به ایران باید و چنین نشستی را در ایران هم داشته باشیم تایید خوبی در جامعه می‌گذارد اگر تمام افراد جامعه این تکنیک‌ها را یاد بگیرند موجب نشاط و آرامش می‌شود و توانمندی‌ها را بالا می‌برد و تاثیر خوبی را بر روی رابطه‌ها می‌گذارد و باعث می‌شود ما به آرامش برسیم.

وی ادامه داد: با اینکه این نشست اولین نشست نبود ولی استقبال و تاثیر خوبی گذاشته بود و در سایتهای اروپایی همان موقع پخش شد. ‌

«ون‌سان» مرد حافظه فرانسه تمرینات عملی را درباره حافظه بطور کلیدی ارائه داد و اقدامات من برای استفاده از 2 نیمکره مغز بوده است.

سیدا گفت: اگر دو نیمکره مغز فعال شود حداقل 5 برابر مغز بهتر عمل می‌کند و مسائل را بهتر حل می‌کنیم و قدرتمندتر ظاهر می‌شویم؛ اگر از 2 نیمکره مغز استفاده کنیم توانایی ما بیشتر می‌شود افراد در شرایط عادی از یک قسمت مغز کمتر استفاده می‌کنند و اگر این 2 نیمکره با هم فعال شوند نابغه می‌شویم. 

وی افزود: یکی از روش‌های ساده برای فعال کردن نیمکره‌ای که کمتر‌ فعال است این است که قسمت مخالف بدن را به کار بگیرید به عنوان مثال اگر راست دست هستید از نیمکره سمت چپ استفاده کنید. دو قسمت بدن را به کار بگیرید؛ نیمکره چپ احساسی است و نیمکره راست درخصوص اعداد و منطق است.

سیدا در مورد تقویت ذهن و بکارگیری همزمان دو نیمکره مغز تاکید کرد: زمانی که با موضوع احساس درگیر می‌شویم برای فعال کردن دو نیمکره باید تمرین مربوطه را انجام دهیم؛ بعنوان مثال موقعی که یک نفر افسرده و غمگین است فشار بر روی نیمکره راست مغز اوست و باید او برای فعال شدن نیمکره دیگر خود مسئله‌ای را حل کند و یا یک بازی فکری و کار تئوری انجام دهد تا این فشار متعادل ‌شود.

وی ادامه داد: خیلی از تمرینات در این نشست‌ 6 روزه به کار گرفتیم که جذاب‌ترین کار دو دختر 9 ساله و 10ساله بودند که به عنوان 2 نماد ایرانی که مرد حافظه فرانسوی را به چالش کشاندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها