امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85413
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۵:۰۵
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز جمعه با انتشار گزارشی، نوشته است که تجار و شرکت‌های آمریکایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز جمعه با انتشار گزارشی، نوشته است که تجار و شرکت‌های آمریکایی اکنون بعد از بیش از یک دهه، به بازگشت به بازارهای ایران می‌اندیشند.

هاآرتص با اشاره به گزارش اخیر روزنامه «واشنگتن‌پست»، که در آن هم به احتمال بازگشت آمریکایی‌ها به بازارهای ایران اشاره شده بود، نوشته است: «تلاش‌های «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران برای خارج کردن این کشور از انزوای بین‌المللی و سبک کردن بار تحریم‌های بین‌المللی، آرام آرام در حال به ثمر نشستن است. پس از بیش از یک دهه، تجار آمریکایی در حال سفر به ایران و دیدار با بازرگانان ایرانی‌ هستند تا در مورد همکاری احتمالی، با آن‌ها بحث کنند.»

روزنامه واشنگتن‌پست هم دو روز قبل در گزارشی نوشته بود که از زمان روی کار آمدن دولت جدید در ایران، میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی افزایش یافته و «گفته می‌شود که شرکت‌های بزرگ نفتی و خودروسازی آمریکایی در حال مذاکره با همتایان ایرانی خود هستند.»

ایران و گروه موسوم به 1+5، در حال حاضر مذاکراتی را برای دستیابی به توافقی جامع بر سر برنامه هسته‌ای، در جریان دارند. بر اساس توافق موقتی که روز سوم آذر در شهر ژنو به دست آمد، راهکار جامع باید به لغو «تمامی تحریم‌های مربوط به پرونده هسته‌ای» منجر شود. در آن صورت شرکت‌های غربی قادر خواهند بود تا سرمایه‌گذاری در ایران را از سر گیرند. مدیران بسیاری از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی اعلام کرده‌اند که در حال ارزیابی بازار ایران برای همکاری بعد از توافق احتمالی هستند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها