امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85437
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش گروه دانستنی‌‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ دانشمندان ایالت کالیفرنیا نتایج این آزمایشات را در مجله‌ی «Circulation» به ...

به گزارش گروه دانستنی‌‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ دانشمندان ایالت کالیفرنیا نتایج این آزمایشات را در مجله‌ی «Circulation» به چاپ رساندند. همچنین با گزیده‌ای از این مقاله می‌توان در سایت اینترنتی دانشگاه کالیفرنیا آشنا شد.

بر اساس نتایج این آزمایشات، ادعای تولیدکنندگان سیگارهای الکترونیکی مبنی بر ترک آسان سیگار توسط این سیگارها، کاملا بی‌اساس است.

محققان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از این دستگاه‌های الکترونیکی شبیه ساز سیگار یا همان سیگارهای الکترونیکی، شانس ترک دخانیات افراد سیگاری را نه تنها افزایش نمی‌دهد، بلکه کاهش نیز می‌دهد. همچنین دودی که به آن به اصطلاح «دود بی ضرر» گفته می‌شود، هوا را نیز آلوده می‌کند.

سیگارهای الکترونیکی به غیر از نیکوتین، مواد سمی دیگری را نیز در هوا پخش می‌کنند.

به گزارش صدای روسیه، دانشمندان به این نکته نیز اشاره دارند که در سیگارهای الکترونیکی نسبت به سیگارهای معمولی، درصد مواد سمی و مواد ضایع کمتری وجود دارد.

با توجه به این که سیگارهای الکترونیکی، اختراع نسبتا جدیدی به شمار می‌آیند، هنوز تاثیرات بلند مدت این سیگارها بر انسان ناشناخته باقی مانده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها