امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85443
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
رخساره فضلی، مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ...

رخساره فضلی، مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص «برنامه آموزش برای همه» اظهار داشت: آنچه از سال 2000 میلادی به بعد در آموزش و پرورش اتفاق افتاده این است که مسئله آموزش برای همه با انسجام بیشتر مورد توجه قرار گرفت؛ اما از جهت اهداف، راهبردهای این برنامه قبلا هم در کشور وجود داشت.

وی ادامه داد: در خصوص آموزش اجباری کودکان، نخستین قانون مربوط به سال 1322 است؛ یعنی در این سال قانونی داشتیم تا بچه‌ها دوره آموزش ابتدایی را به صورت اجباری و رایگان بگذرانند و تا سال 1381 قانون حمایت از کودک و نوجوان را داشتیم که یک ماده آن به صورت ویژه مربوط به آموزش است.

فضلی افزود: خدمتی که برنامه آموزش برای همه به مبحث‌ آموزش در کشورمان کرد این بود که به برنامه‌ها نظم و انسجام داده و روند اجرا و پایش آن را نظام مند کرد.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ایران در سال 1379 به برنامه آموزش برای همه در داکار ملحق شده و آن را امضا کرد گفت: ایران متعهد به اجرای برنامه آموزش برای همه شد و قبول کرد تا اهداف این برنامه را در برنامه‌های خود لحاظ کند.

وی ادامه داد: در گزارش پایانی که کشور در حال حاضر در حال تدوین آن است، باید بگوییم که در سال 2000 در کجا قرار داشتیم، چه هدفگذاری کرده و در حال حاضر به کجا رسیده‌ایم.

فضلی افزود: در سال 1381 وزیر وقت آموزش و پرورش گزارشی در خصوص برنامه آموزش برای همه تهیه کرد و به دنبال آن مصوبه‌ای به دست آمد تا یک کارگروه ملی تشکیل شود و وزیر آموزش و پرورش مسئول آن باشد و نمایندگانی نیز از سایر وزارتخانه‌ها در آن حضور داشته باشند.

وی یادآور شد: معتقدیم آموزش برای همه یک برنامه فراملی است و تحقق بعضی از اهداف آن بر عهده آموزش و پروش نیست و این کارگروه کم کم تبدیل به دفتر «مدیریت هماهنگی و نظارت برنامه آموزشی برای همه» شد و تا سال 85 مسئول آموزش برای همه در کشور بود و پس از آن با تغییراتی که در وزارتخانه ایجاد شد این دفتر منحل شده است؛ اما وظایف آن توزیع شد.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر در حال تهیه گزارش نهایی برنامه آموزش برای همه هستیم تا بیان کنیم از سال 2000 تا 2015 تحقق اهداف آن در کشور در چه وضعیتی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها