امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85447
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران، علی پورامیری در حاشیه برگزاری کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران، علی پورامیری در حاشیه برگزاری کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن در کرمان گفت: یکی از فعالیت‌های عمده انجمن ارتوپدی شاخه کرمان برگزاری سمینار و کنفرانس‌های علمی است که چهارمین کنگره کشوری و بین ‌المللی ارتوپدی یکی از برنامه‌های این انجمن به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه کرمان قطب ارتوپدی جنوب‌شرق کشور است افزود: تعداد 120 نفر از استادان و متخصصان استان‌های همجوار کرمان از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و یزد در این کنگره شرکت کرده‌اند.

رئیس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان تصریح کرد: تعداد 16 مقاله در این کنگره ارائه خواهد شد و در پایان کنگره نیز نتیجه و همچنین مقالات در قالب کتابچه یا مجله علمی به چاپ خواهد رسید.

پورامیری گفت: هرچه سن افراد بالاتر می‌رود درگیری ستون فقرات نیز بیشتر می‌شود، البته به معنای این نیست که جوانان و نوجوانان از ابتلا به این اختلالات در امان هستند.

وی اظهار داشت: 80 درصد مردم جهان در طول عمر خود سابقه یک بار کمردرد را دارند از این رو بعد از سرماخوردگی شایع‌ترین عارضه در دنیا کمردرد است.

رئیس انجمن ارتوپدی شاخه کرمان خاطرنشان کرد: هرچند که بیماری‌های ستون فقرات متعدد هستند، اما موارد متعددی از جمله شغل سخت در ابتلا به دیسک کمر تاثیر گذارند.

افشین حشمتی، دبیر کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن، نیز با بیان اینکه کشیدن سیگار و مشکلات عصبی با دیسک کمر ارتباط دارد گفت: در مواردی کشیدن سیگار و مشکلات عصبی و روانپزشکی نیز با دیسک کمر ارتباط دارد.

وی افزود: این کنگره فوق‌تخصصی است که یک بخش آن شکستگی‌های لگن و بخش‌های دیگر مربوط به بیماری‌های ستون فقرات است. بحث اصلی کنگره ارتوپدی مربوط به بیماری‌های ستون فقرات است به گونه‌ای که شکستگی، رماتیسم و درمان‌های آن را شامل می‌شود.

حشمتی خاطر نشان کرد: از تعداد مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنگره، تعداد 16 مورد تائید قرار گرفته است که در هر بخش از این کنگره پنج مقاله قرائت خواهد شد.

این متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی ستون فقرات تصریح کرد: به طور کلی تغذیه در ابتلا به تمامی بیماری‌ها موثر است ضمن اینکه مشاغل سنگین نیز احتمال ابتلا به بیماری‌های ستون فقرات را افزایش می‌دهند.

کنگره سراسری ارتوپدی ستون فقرات و لگن با همکاری انجمن جراحان ارتوپدی ایران، انجمن جراحان ستون فقرات ایران، انجمن جراحان ارتوپدی ایران شاخه کرمان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان و معاونت تحقیقات و فناوری تا نهم اردیبهشت ‌سال جاری به میزبانی انجمن جراحان ارتوپدی شاخه کرمان در هتل جهانگردی کرمان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها