امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85448
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب «اطلاعات عالم‌گیر و ارتباطات جهانی» اظهار کرد: این کتاب از 12 بخش تشکیل شده که ...

محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به کتاب «اطلاعات عالم‌گیر و ارتباطات جهانی» اظهار کرد: این کتاب از 12 بخش تشکیل شده که بخش نخست آن دارای عنوان سیاست جهانی در حال گذار است که حوزه‌های تحقیقاتی بکر در روابط بین الملل را توضیح می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بخش نخست این کتاب شامل مباحث ارتباطات سیاسی بین‌الملل، ارتباطات راهبردی بین‌الملل، ارتباطات اقتصادی بین‌الملل و ارتباطات و تعارض بین فرهنگی است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان داشت: بخش‌های دیگر کتاب شامل جریان بین‌المللی اطلاعات در چارچوب تحلیل، اخبار و دیدگاه‌ها، ‌طراحی محیط‌های نمادین جهانی،‌ پخش اخبار جهان انگاره‌های ملی و بین‌المللی، از کتاب‌‌ها تا رایانه‌ها، اقتصاد سیاسی اطلاعات و جریان‌های فراملی داده‌ها است.

وی تعاملات بین‌المللی، مسافرت و جهانگردی، جریان‌های انسانی بین مرزهای ملی و ارتباطات بین فرهنگی،‌ فناوری اطلاعات، توسعه خط مشی‌ها و نظام‌های ارتباطی،‌ ارتباطات و توسعه یا نظام‌های نوظهور، تحقیقات بین‌المللی ارتباطات از کارکردگرایی و فراسوی آن و انقلاب ناتوان بحران عصر ما را از بخش‌های دیگر این کتاب ذکر کرد.

روحانی با اشاره به هدف اصلی کتاب اطلاعات عالم گیر و ارتباطات جهانی گفت: هدف اصلی این کتاب بررسی حوزه ارتباطات در سطح میان فردی، گروهی،‌ سازمانی،‌ بین‌المللی و جهانی است و ابعاد انسانی فناورانه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در این رشته مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

وی به مقدمه نویسنده این کتاب اشاره کرد و افزود: این کتاب در سال 1986 میلادی کتاب سال آمریکا در رشته ارتباطات اعلام شد و تجدید نظری 1997 بر روی محتوای آن صورت گرفت که توزیع و استفاده از آن را در سطح بین‌المللی افزایش داد و مجله کتابداران ایالت متحده در بررسی و نقد این نوشته را کتاب اصلی ارتباطات بین المللی ذکر کرد.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان داشت: این کتاب بیش از دو دهه پیش درباره تئوری و ارائه الگوی همگرایی ارتباطات برای نخستین بار عنوان قدرت نرم‌افزار را در روابط بین الملل مطرح کرده و در سال‌های بعد این واژه عمومیت پیدا کرد و حتی نظریه‌پردازان دیگر کتابی را با این عنوان به تازگی منتشر کردند.

وی یادآور شد: تئوری محیط زیست ارتباطات و الگوی همگرایی دارند که در دو دهه پیش نه تنها تشکل زیرساختی شرکت‌ها و بنگاه‌های جهانی امروز در رشته اطلاع‌رسانی و صنایع فرهنگی تبیین کرده، بلکه در راستای یک محیط سالم و صلح‌آمیز جهانی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها را مطرح کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: موضوعاتی مانند ارزش‌ها، اخلاق و معنویت،‌ بحث ما را در ارتباطات بین‌المللی جهانی تشکیل می‌دهد این کتاب بسیار مهم در عرصه روابط بین‌المللی، ارتباطات و حوزه مرتبط به آن است.

کتاب «اطلاعات عالم‌گیر و ارتباطات جهانی» اثری از پروفسور حمید مولانا است که توسط حجت‌الاسلام محمد حسین گرجیان ترجمه شده و چاپ سوم آن با قیمت 15 هزار تومان به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.

انتهای پیام/78003/ل30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها