امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85454
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تاکستان، مدارس خیرساز و گام‌هایی که در این راستا از سوی خیران برای تقویت این مهم برداشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تاکستان، مدارس خیرساز و گام‌هایی که در این راستا از سوی خیران برای تقویت این مهم برداشته شده است یکی از جدی‌ترین راه‌هایی است که می‌توان به حوزه عمرانی آموزش و پرورش کمک کند.

خیران با ساخت و بهره‌برداری از واحد‌های آموزشی و تحویل به آموزش و پرورش در راستای تعلیم و تربیت گام برداشته و این مهم را تقویت می‌کنند.

خیران هنگامی که با اراده قوی و در راستای تقویت امر آموزش و پرورش به این کار مهم و بسیار معنوی دست می‌زنند سبب می‌شوند که تکیه‌گاه‌هایی مستحکم و قوی برای دانش‌آموزان به ویژه در نواحی روستایی و محروم باشد.

شهر تاکستان هم با توجه به سابقه علمی خود همواره یکی از نواحی مهمی بوده است که تاکنون نهاد مهم خیران مدرسه‌ساز در آن شکل پیدا نکرده بود.

با توجه به علاقه‌مندی خیران تاکستانی برای احداث و بهره‌برداری از مدارس و مجتمع‌های آموزشی شبانه‌روزی راه‌اندازی انجمن خیران مدرسه‌ساز شهر تاکستان همواره از سال گذشته به عنوان یکی از اصلی‌ترین مسائل مطروحه در جلسات آموزشی و پرورش این شهرستان دنبال و پیگیری می‌شده است.

برنامه‌ریزی‌های خوبی که در این راستا صورت گرفت و حمایت‌های مسئولان مرتبط با این موضع ضمن تقویت حضور خیران در امر مدرسه‌سازی در شهر تاکستان بسترهای لازم را برای راه‌اندازی نخستین انجمن خیران مدرسه‌ساز شهر تاکستان فراهم کرد.

کم‌ نیستند خیران و افرادی که دارای تمکن مالی نسبتا بالایی هستند که به دنبال راهی برای سرمایه‌های خوب معنوی به این سو و آن سو می‌روند که راه‌اندازی انجمن خیران مدرسه‌ساز شهر تاکستان بی‌تردید می‌تواند زمینه ساخت مدارس و فرهنگ خیرساز را در شهری با پیشینه و غنای بالای فرهنگی فراهم کند.

فرماندار تاکستان در این خصوص با اشاره به اینکه خیران تاکستانی نه در امور مدرسه‌سازی بلکه در تمام عرصه‌ها که نیازهایی وجود داشته باشد حضور دارند، بیان داشت: خیران با سرمایه‌گذاری دنیوی اجر و پاداش اخروی را برای خود نصیب می‌کنند و در نزد خداوند متعال صاحب درجه و مقام می‌شوند.

علی اکبریان تصریح کرد: فرهنگ‌سازی برای مدرسه‌سازی از راه خیر یکی از اولویت‌هایی است که باید دنبال شود.

وی عنوان کرد: این رویداد برای همه به ویژه خیرین مدرسه‌ساز خوشحال‌کننده است.

فرماندار تاکستان تصریح کرد: حمایت خیران در هر زمانی می‌تواند زمینه را برای توسعه امور خیر فراهم کند و چه بهتر از اینکه امور خیر صرف مدرسه‌سازی آن هم در شهر تاکستان شود.

اکبریان ادامه داد: امیدواریم تشکیل این مرکز بتواند گامی نو و پویا برای رونق امور خیر مدرسه‌سازی شود و خیران به این کانون جذب شوند.

فرماندار تاکستان با بیان اینکه شهرستان تاکستان از نظر توسعه مدارس و رفع کمبودها نیازمند حمایت است، بیان کرد: همه در این راستا باید تلاش کنند و زمینه برای ارتقای فعالیت‌های خیران مهیا شود که با لطف الهی این مهم به زودی در تاکستان تحقق می‌یابد.

اکبریان با اشاره به اینکه مدرسه‌سازی اجر مضاعفی در نزد خداوند متعال دارد، اظهار داشت: با تأسیس نخستین کانون خیران مدرسه‌ساز شهر تاکستان شاهد نهادینه‌سازی این امر در شهری هستیم که قدمت علمی و فرهنگی آن در امور خیر بسیار قابل تقدیر است.

فرماندار تاکستان ادامه داد: البته این کانون باید پیش از این‌ها در شهر تاکستان پا می‌گرفت اما با این اوضاع باید به تقویت هرچه بیشتر این کانون بپردازیم.

این مسئول تأکید کرد: هرچه برای علم و تربیت بگذاریم این سرمایه‌گذاری ما می‌تواند برای نسلی که بعد از ما پا می‌گذارد، تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: امام راحل در آن زمان فرمودند که باید در سراسر کشور مدرسه‌سازی انجام شود و این بود که بنای مدرسه‌سازی با کمک خیرین در کشور آغاز شد و امروز شاهد تحقق فرموده امام (ره) هستیم.

اکبریان ادامه داد: خوشبختانه فرموده امام راحل در خصوص مدرسه‌سازی امروز در همه استان‌ها، شهرها و روستاهای ایران اسلامی محقق شده است که با یک بررسی مختصر می‌توان دریافت که مدارس چهار نوبته به مدارس دو و یک‌ نوبته تبدیل شده است.

حامیان مادی و معنوی عرصه تربیت به خوبی راه روشنی را می‌توانند فراروی نهادهای آموزشی و پرورشی قرار دهند که در تنگناهای مالی به وجود آمده ذره‌ای از بار علم‌آموزشی کاسته نشود.

معاون فرماندار تاکستان نیز در ادامه با اشاره به تلاش‌های بسیار مطلوب و چشم‌گیر خیران و افراد نیکوکاران در افتتاح و بهره‌برداری از مراکز خدماتی و آموزشی برای محرومان و نیازمندان در سراسر کشور تصریح کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی که همه ما امروز باید به آن افتخار کنیم این است که از بدو شکست حکومت طاغوتی و دست‌نشانده پهلوی توسط ملت سازندگی و عمران در شهرهای مختلف کشور آغاز و مردم و مسئولان به جهاد بزرگ سازندگی و آبادانی کشور پرداختند.

رضا رحمانی کوشش و سعی مضاعف‌تر مردم و مسئولان برای سازندگی و توسعه همه‌جانبه را در اولویت فعالیت‌ها و اقدامات کنونی در کشور عنوان کرد و افزود: امیدوار هستیم که در آینده‌ای نزدیک شاهد پیشرفت و توسعه عظیم ملت ایران در عرصه‌های عمران و رونق اقتصادی باشیم.

رحمانی با اشاره به لزوم گسترش امر سازندگی بیان کرد: بویین‌زهرا در سال‌های اخیر رشد و جهش بسیار بالایی را در زمینه جذب خیران و نیکوکاران در سطح استان قزوین داشته است.

رحمانی با اشاره به فواید احسان و نیکوکاری در جامعه اظهار کرد: هر یک از افراد جامعه وظیفه دارند تا با کمک و احسان به یکدیگر زمینه ایجاد جامعه‌ای اسلامی‌تر و عظیم‌تر را فراهم کنند.

وی افزود: باید این را گفت که هیچکس نمی‌تواند ثواب و اجر نیکوکاری را درک کند چراکه خداوند متعال همواره برای بندگان صالحش اجر و پاداش بی‌پایانی را در نظر گرفته است.

معاون فرماندار تاکستان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که پیرامون لزوم دستگیری مسلمان از محرومان و نیازمندان است، تصریح کرد: وظیفه شرعی و عقلی که اکنون بر گردن ما قرار دارد و تأکیدات بسیار زیادی نیز به آن شده این است که با همیاری و تلاش زمینه را برای اقتدار و عزت مسلمانان در سراسر جهان مهیا کنیم.

برپایه این گزارش، امروز موج علم‌آموزی و دانش‌ آموزی باوری بسیار اهمیت‌دار شده است و رشد و رونق هنگامی آینده یک جامعه را می‌سازد که ظرفیت‌ها از سال‌های نخست حضور در مدرسه شناسایی شود و گام‌هایی که خیران مدرسه‌ساز برای توسعه مدارس و کاستن از بار محدودیت‌های مالی آموزش و پرورش بر می‌دارند نقش مهم و بسیار خوبی در پر و بال دادن به نظام آموزشی و پرورشی دارد که شهر تاکستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

انتهای پیام/77005/ی40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها