امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85457
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌ محمدعلی صحرائیان عصر امروز در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی- هنری با نام «پروانه‌های امید» که به مناسب ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌ محمدعلی صحرائیان عصر امروز در مراسم اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی- هنری با نام «پروانه‌های امید» که به مناسب هفته ام‌اس در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد با حضور وزیر بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو ، بیماران و هنرمندان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که سال گذشته به آن روبه‌رو بودیم و موجب شکایت بسیاری از بیماران شده بود مسئله دارو بود که ما را شرمنده بیماران می‌کرد خوشبختانه این مشکل حل شده و تا حد زیادی دسترسی به داروها برای بیماران میسر است.

وی افزود: امروز که مشکلات سال گذشته را مرور می‌کردم فکر نمی‌کردم که در این مدت کوتاه بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: فدراسیون جهانی ام‌اس سال جاری را به نام  «دسترسی» نامیده که مفهوم این واژه در هر کشوری متفاوت است. خوشبختانه در ایران امروز دسترسی به دارو جزو مشکلات محسوب نمی‌شود. امروز مهمترین دسترسی برای بیماران مبتلا به ام‌اس اشتغال است و مشکلی که بیماران با آن روبه‌رو هستند در مورد شغل آنها است.

صحرائیان اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماران ام‌اس جوان هستند باید برای سا‌ل‌های آینده برنامه‌ریزی کنیم و با تشکیل کلینیک‌ جامع ام‌اس به بیماران خدمات ارائه دهیم. امیدوارم با حمایت‌هایی که دولت و مجلس از وزیر بهداشت خواهند داشت بتوانیم این دسترسی را برای بیماران فراهم کنیم.

نائب رئیس انجمن ام‌اس خاطر نشان کرد: از شما بیماران مبتلا به ام‌اس که به ما دلگرمی می‌دهید و از هنرمندانی که به ما‌ آموختند که می‌توانیم ام‌اس را طور دیگری معنا کنیم ممنونم. امیدواریم در کشور ما روزی برسد که ام‌اس به عنوان بیماری ناتوان‌کننده نباشد و تنها بهانه‌ای باشد برای جمع شدن بیماران برای شادی.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها