امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85458
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی هنری ام‌اس در جمع خبرنگاران گفت: وزارت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی هنری ام‌اس در جمع خبرنگاران گفت: وزارت بهداشت در کمتر از یک سال گذشته قدم‌های مؤثری در حمایت از بیماران ام‌اس برداشته است و این مسیر را ادامه خواهد داد.

وی افزود: اگر هماهنگ‌تر با انجمن ام‌اس عمل کنیم با توجه به اینکه آنها کار علمی را تحقیق می‌کنند می‌توانیم در جهت رفع مشکلات مبتلایان گام برداریم.

هاشمی ادامه داد: مهمترین مشکل این عزیزان اشتغال است که امیدواریم این موضوع حل شود. ادعا نمی‌کنیم که مشکلات دارو به طور کامل حل شده است اما امیدواریم در راستای اجرای فاز اول تحول نظام سلامت از بیماران حمایت کنیم و امیدواریم سازمان‌های بیمه‌گر نیز از بیماران مبتلا به ام‌اس حمایت کنند.

وزیر بهداشت گفت: در مورد ام‌اس بیشترین بازار صادرات دارو به ویژه به روسیه را داریم اما بخشی از داروهای خارجی نیز در کشور تجویز می‌شود که متعهد به تأمین این داروها نیز هستیم.

وی ادامه داد: از انجمن ام‌اس می‌خواهم که وضعیت داروهای خارجی را پیگیری کند تا بتوانیم آنها را نیز برای بیماران فراهم کنیم.

هاشمی در پاسخ به این سؤال که موضوع تلقی شدن «بیماران خاص» در مورد مبتلایان به ام‌اس به کجا خواهد رسید، گفت: انجمن ام‌اس در حال پیگیری این مسئله است و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم اما تصمیم‌گیرنده نهایی مجلس است که باید بگوید آیا ام‌اس جزو بیماری‌های خاص محسوب می‌شود یا خیر.

وزیر بهداشت افزود: در کنار شما اهالی رسانه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد علاوه بر ام‌اس چند بیماری دیگر هست که انجمن‌های آنها علاقه‌ دارند جزو بیماری‌های خاص باشند و آنچه مسئولیت ایجاد می‌کند منابع مالی است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تولیدات داخلی داریم به نظر نمی‌رسد مشکلی برای اینکه ام‌اس بیماری خاص باشد وجود داشته باشد زیرا قسمت اعظم راه را رفته‌ایم ولی کماکان منتظر نظر نمایندگان در این خصوص هستیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها