امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85459
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رسول دینارون عصر امروز د در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی هنری ام اس در سالن همایش برج میلاد اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، رسول دینارون عصر امروز د در حاشیه اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی هنری ام اس در سالن همایش برج میلاد اظهار داشت: بیمارانی که تا این هفته بین 50 تا90 هزارتومان برای تهیه داروی اینترفرون بتا هزینه می کردند از فردا ( شنبه10 خرداد سال جاری) بین 25 تا 45 هزار تومان هزینه خواهند کرد.

وی افزود: تقریباً 30 هزار بیمار ام اس از این دارو استفاده می کنند. این دارو در دنیا سه فرمولاسیون دارد که هر سه فرمول یاد شده در ایران تولید می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: بیمارانی که نوع ایرانی دارو را دریافت می کنند مورد حمایت 95 درصدی وزارت بهداشت و سازمانهای بیمه گر بابت هزینه های تامین داروی اینترفرون بتا هستند.

دیناروند گفت: برخی از پزشکان به رغم اینکه داروی ایرانی هیچ مشکلی ندارد و نیاز بیماران را برطرف می کند، داروی خارجی را تجویز می کنند.

وی  افزود: تعداد بیماران استفاده کننده از داروی خارجی کمتر از 8هزار نفر است. سازمان های بیمه گر بر اساس فرمولی که دارند، داروی خارجی را تا قیمت داروی ایرانی، تحت پوشش قرار می دهند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت برای اینکه فشار کمتری را بیماران استفاده کننده از داروهای خارجی ام اس متحمل شوند طی سال گذشته 100میلیارد تومان برای حمایت از این بیماران هزینه کرد. هر چند 100 میلیارد تومان یارانه برای حمایت از بیماران مبلغ قابل توجهی است، اما متأسفانه پرداخت از جیب بیماران ام اس هم بالا است و مجبورند هر ماه به طور متوسط 600 هزار تومان بابت تهیه داروی خارجی ام اس هزینه کنند.

دیناروند با توصیه به پزشکان برای عدم تجویز  داروی خارجی ام اس  اظهار داشت: تجویز این داروها هم برای وزارت بهداشت و هم برای بیماران گران است. پزشکان با تجویز داروی داخلی می توانند از دغدغه بسیاری از بیماران برای تامین دارو پیشگیری کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو به تولید داخلی یک نوع داروی خوراکی ام اس که موثرترین دارو برای درمان این بیماری به شمار می آید، اشاره و خاطر نشان کرد : این دارو در داخل کشور تولید شده است و در زمان حاضر مرحله کنترل کیفی را طی می کند. امیدوارم که این داروی موثر خوراکی نیز تا پایان سال 93 به بازار دارویی کشور راه یابد.
انتهای پیام /
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها