امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85474
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، «چاگ هیگل» وزیر دفاع آمریکا در حاشیه اجلاس امنیتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، «چاگ هیگل» وزیر دفاع آمریکا در حاشیه اجلاس امنیتی سنگاپور، با تأیید گزارشات پیشین ارتش روسیه در خصوص عقب‌نشینی اکثر سربازان روس مستقر در مرز مشترک با اوکراین،‌ خواستار عقب نشینی 7 گردان باقی مانده و بازگشت آنها به پادگان‌های دور از مرز اوکراین ظرف 2 ماه آینده شد.

اما در همین حال که وزیر دفاع آمریکا از عقب نشینی «هزاران سرباز روس» ابراز خشنودی کرد، یکی دیگر از مقامات ارشد این وزارتخانه که در سفر به مالزی همراه هیگل است، به شرط ناشناس ماندن نامش به خبرنگار «نیویورک تایمز» گفت: حتی اگر همه سربازان روسیه مرز مشترک این کشور با اوکراین را ترک کنند، ذره‌ای از نگرانی های غرب در این خصوص کاسته نمی‌شود.

از هفته گذشته و چند روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اوکراین، مقامات ارشد کرملین از عزم خود برای تعامل سازنده با دولت جدید کی‌یف و کاستن از تنش‌های موجود در روابط روسیه-اوکراین خبر داده بودند.

«دستور عقب نشینی 4000 نیروی نظامی روس مستقر در مرز اوکراین» نیز بخشی از این تلاش دیپلماتیک بود که توسط «ولادیمیر پوتین» صادر شد ولی مقامات وزارت دفاع آمریکا و ناتو، تاکنون بر پایه تصاویر ماهواره‌ای، عقب‌نشینی این نیروها را تکذیب کرده بودند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها