امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85476
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزرش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری «الیوم‌السابع»، «عمرو موسی» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری روسی « ریا نوستی» گفت ...

به گزرش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری «الیوم‌السابع»، «عمرو موسی» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری روسی « ریا نوستی» گفت بر طبق قانون اساسی مصر زمانیکه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور قانونی مصر شود باید نظارت بر تمام احزاب مصر را بر عهده بگیرد و فقط به ریاست یک حزب اکتفا نکند.

عمر موسی در پاسخ به سوالی درباره اینکه «حمدین الصباحی» ممکن است اکثریت قریب به اتفاق پارلمان مصر را کسب کند و زنگ خطری برای السیسی به حساب ‌آید گفت: حمیدین الصباحی نمی‌تواند اکثریث پارلمان مصر را کسب کند؛ زیرا بیشتر کسانی که در پارلمان هستند طرفداران السیسی‌ هستند.

وی افزود شکست الصباحی در انتخابات به معنای آن نیست که وی پستی دولتی را در اختیار خواهد گرفت الصباحی مانند یک شهروند عادی مصر خواهد بود .

بر اساس این گزارش عمرو موسی در مورد احتمال بازگشت اخوان المسلمین به صحنه سیاسی گفت: مذاکرات با اخوان در حال جریان است اما اخوانی‌ها باید در ابتدا خشونت وعملیات‌های تروریستی را کنار بگذارند و پیرو قانون اساسی باشند.

دبیر کل سابق اتحادیه عرب همچنین درباره امکان اصلاحات و تغییراتی در پیمان «کمپ دیوید» گفت این پیمان میان مصر و رژیم صهیونیستی به همان صورت قبلی خود ادامه خواهد یافت و تغییراتی در آن صورت نمی‌گیرد و اگر قرار باشد تغییراتی در پیمان کمپ دیوید انجام شود با توافق دوجانبه خواهد بود، وی افزود السیسی در این مورد صحبت‌هایی داشته اما به نظر نمی‌رسد قصد تجدید نظر در این پیمان داشته باشد.

عمرو موسی در پایان بر تقویت روابط مصر با روسیه و چین تاکید کرد و گفت داشتن روابط با این دو کشور مانع از داشتن رابطه با آمریکا نخواهد شد.

پیمان کمپ دیوید نام پیمانی است که به وسیله انور سادات رئیس جمهور وقت مصر و مناخیم بگین، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی در تاریخ 17 سپتامبر 1978 به امضا رسید. پیمان کمپ دیوید پس از دوازده روز مذاکرات مخفی و با میانجی‌گری ایالات متحده در کمپ دیوید که یکی از استراحتگاه‌های مقام ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا است نهایی شد و در تاریخ 17 سپتامبر 1978 با حضور جیمی کارتر، رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید به امضا نهایی رسید. پیمان کمپ دیوید اولین پیمان صلح میان طرفین جنگ اعراب و  رژیم صهیونیستی بود که به صلح میان مصر و رژیم صهیونیستی انجامید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار