امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85479
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «اوئتینجر» وزیر انرژی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) اعلام کرد که شرکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «اوئتینجر» وزیر انرژی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) اعلام کرد که شرکت «نفت و گاز» اوکراین با پرداخت 786 میلیون دلار از بدهی گازی خود به روسیه موافقت کرده است.

بلافاصله پس از اعلام این خبر، «الکساندر نوآک» وزیر انرژی روسیه نیز اعلام کرد که پس از دریافت اولین قسط از معوقات گازی اوکراین، در روز دوشنبه هفته آینده طرفین بر روی نحوه پرداخت مابقی تعهدات مالی اوکراین به شرکت «گازپروم» روسیه مذاکره خواهند کرد.

وی همچنین افزود: ‌برای تعیین نرخی ثابت برای گاز صادراتی روسیه به اوکراین، باید باز هم مذاکره کرد.

بحران موجود در روابط اوکراین و روسیه که پس از الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه، شدت بیشتری گرفت و استنکاف دولت اوکراین از پرداخت بهای گاز وارداتی از روسیه، باعث تهدید مسکو به قطع جریان گاز به اوکراین شد که با توجه به استفاده کشورهای اروپایی از صادرات مجدد همین گاز و تأثیر بسیار نامطلوب قطع احتمالی آن بر اقتصاد اتحادیه اروپا، مقامات این اتحادیه تاکنون برای برگزاری گفت وگوهای مشترک میان مقامات روسیه و اوکراین و رسیدن به نتیجه مشترک، تلاش‌های فراوانی به کار بسته‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار