امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85493
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
«کامل امین»، سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: عراق در برابر چالش بزرگی ...

«کامل امین»، سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: عراق در برابر چالش بزرگی قرار دارد و تروریسم دست به جنایات بی‌شماری علیه شهروندان عراقی می‌زند و همین موجب شده تا ارتش عراق وظیفه خود بداند که به حمایت از شهروندان کشور و مبارزه با گروه‌های تروریستی بپردازد که از وجود شهروندان عراقی به سود خود سوء استفاده می‌کند.

امین افزود: به همین دلیل ما از اقدامات ارتش عراق و عملیات‌هایش در مناطق مختلف حمایت می‌کنیم، چون به چشم دیده‌ایم که نیروهای ارتش چگونه از حق و حقوق شهروندان و جان و مال آنها محافظت می‌کنند، اما در مقابل گروه‌های تروریستی از جمله داعش، از شهروندان به عنوان سپر انسانی در برابر عملیات‌های ارتش عراق استفاده می‌کنند.

سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق افزود: درست است که پیگیری‌ها و تفحصات ما نشان داد که در نتیجه عملیات‌های ارتش عراق و درگیری با عناصر مسلح شهروندانی نیز کشته شده‌اند، اما این حوادث، حوادثی است که در اغلب کشورها رخ می‌دهد و از آنجا که ما با خطری بزرگ مواجه هستیم، بنابراین مجبور به عملیات چنین گروه‌هایی هستیم.

وی خواستار حمایت آشکار و علنی و همچنین جدی از ارتش عراق و عملیات‌هایش در مناطق مختلف علیه گروه‌های تروریستی از جمله داعش و القاعده شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها