امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85515
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 192
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی هافینگتون پست در گزارشی به به حضور بسیار کم‌رنگ پدر و مادرها در انیمیشن‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی هافینگتون پست در گزارشی به به حضور بسیار کم‌رنگ پدر و مادرها در انیمیشن‌های هالیوودی اشاره کرد.
                             داستان اسباب‌بازی

نویسنده در ابتدای این گزارش به این مطلب می‌پردازد که چرا شخصیت پدر اندی در انیمیشن «داستان اسباب‌بازی» به یکباره در قسمت‌های بعدی حذف می‌شود و بر اینکه تاکید می‌کند که حذف شخصیت پدر بنا به دلایل موجود در این انیمیشن، به دلیل طلاق پدر و مادر از یکدیگر بود، اولا به این خاطر که در برخی از صحنه‌های فیلم که عکس‌های یادگاری اندی و دیگر اعضاء خانواده‌اش روی دیوار نشان داده می‌شود، اثری از عکس پدر نیست و ثانیا در چند صحنه که دست مادر اندی نشان داده می‌شود، اثری از حلقه ازدواج در دستان او نیست که این خود نشانه یک جدایی است نه مرگ یا مسافرت طولانی که اگر اینگونه بود مادر به یاد پدر حلقه در دست داشت، در هیچ کجای فیلم نیز هیچ نامی از پدر برده نمی‌شود.
 


داستان اسباب‌بازی
مادر اندی در یکی از صحنه‌های انیمیشن «داستان اسباب‌بازی»
 

موضوع جالب توجه آنکه این مورد برای بسیاری از مخاطبین نه تنها مخاطبان آمریکایی که مخاطبانی از دیگر کشورهای جهان نیز به شدت جای سؤال و ابهام داشته است.

هافینگتون پست، در ادامه این گزارش بر این نکته تأکید می‌کند که انیمیشن «داستان اسباب‌بازی»، تنها موردی نیست که شخصیت پدر یا مادر و یا هردو آنها به بهانه‌های مختلف از داستان آنها حذف شده بلکه در این میان می‌توان به انیمیشن «آپ» اشاره کرد که پدر راسل او را ترک کرده است.
 


انیمیشن آپ

همچنین در «گیسو کمند»،  «راپونزل»، توسط یک نامادری شیطان صفت بزرگ شده و «فلین» یتیم است، در «یخ زده»، پدر و مادر هر دو مرده‌اند، در «زندگی ساس»، «دوت» و «آتا» تنها با مادرشان زندگی می‌کنند، در «شاهزاده و قورباغه»، پدر شاهزاده مرده، در انیمیشن «علاءالدین»، هیچگاه نامی از مادر شاهزاده یاسمین برنده نمی‌شود و تا قسمت سوم انیمیشن هیچ اثری از پدر علاءالدین نیست. مصادیقی از این دست بسیار زیاد است که در حوصله این گزارش نمی‌گنجد.

نویسنده گزارش بر این عقیده است که توضیح ساده‌ای که برای این موضوع وجود دارد که افراد بسیار زیادی در (آمریکا) وجود دارند که در طور سال‌های حیاتی زندگی‌اشان (که شخصیت‌شان شکل می‌گیرد)،یک خانواده از هم پاشیده را تجربه می‌کنند که این موارد هم در ادبیات و هم در روند ساخت فیلم همواره نمود داشته است که انیمیشن‌هایی چون «داستان اسباب‌بازی» نیز تحت تاثیر همین فضاست و البته این بر عهده سینما و تلویزیون است که از به تصویر کشیدن پدر و مادر در کنار یکدیگر خودداری کند تا به نوعی پدیده خانواده‌های تک والدینی برای کودکان نامأنوس نشود و قلبشان از واقعیت تلخ زندگی‌اشان به درد نیاید.

روزنامه هافینگتون پست در ادامه این گزارش با کارگردان انیمیشن «داستان اسباب بازی» وارد صحبت شده و علت حذف پدر اندی از قسمت‌های بعدی انیمیشن را جویا می‌شود ولی در کمال تعجب او دلیل چنین موضوعی را نه بحث طلاق، مرگ و یا هر چیز دیگر  که ضرورت نداشتن حضور شخصیت پدر در ادامه انیمیشن عنوان کرده  و متذکر می‌شود که پرداختن به یک شخصیت اضافه در یک انیمیشن پیچیدگی‌ها و سختی‌ها خود را دارد و هزینه‌های بسیاری را به دنبال دارد که آنها (سازندگان انیمیشن) از آن پرهیز کرده‌اند.
 یکی از سازندگان انیمیشن داستان اسباب بازی

البته نویسنده گزارش به هیچ عنوان پاسخ کارگردان انیمیشن را منطقی ندانسته و به این نکته اشاره می‌کند که‌ «لی آن‌کریچ»

کسی است که در سن 10 سالگی قربانی طلاق شده و برای مدتی طولانی تنها با مادرش زندگی می‌کرده است.

ترجمه و تنظیم: نرگس محمدی
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها