امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85518
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
عامر آقایی نماینده آذربایجان در رشته حفظ سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به ...

عامر آقایی نماینده آذربایجان در رشته حفظ سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالیت‌های قرآنی ایران را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که مسئولان و مردم هر دو با علاقه قلبی به فعالیت‌های قرآنی می‌پردازند و برای ترویج دین اسلام تلاش می‌کنند.

حافظان و قاریان ایرانی در جهان اسلام شناخته شده‌اند

این حافظ 33 ساله آذربایجانی که سه سال گذشته نیز در مسابقات بین‌المللی قران کریم شرکت کرده بود، درباره نخستین سفرش به ایران بیان  داشت: من به دلیل علاقه‌ای که به زبان فارسی داشتم درباره ایران تحقیقات زیادی کرده بودم اما زمانی که وارد ایران شدم متوجه شدم که  ایران از آنچه که در فضای مجازی به تصویر کشیده شده، زیباتر است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی کشوری با فرهنگی غنی  است و بزرگان بسیاری در عرصه‌های مختلف در این مرز و بوم رشد کرده‌اند، اظهار داشت: همان‌طور که تمامی مردم دنیا علما و ادبای ایران را می‌شناسند، برخی قاریان و حافظان این کشور نیز برای مسلمانان جهان شناخته شده هستند.

استقبال مردم ایران از مسابقات قرآن مرا شگفت‌زده کرد

عامرآقایی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران توجه به قرآن کریم یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های زندگی مردم است، گفت: در طول سفر به ایران از توجه مردم به آیات الهی و استقبال آنها از مسابقات قرآن شگفت‌زده شدم  و دریافتم که به راستی ایران کشور نخبگان قرآنی است.

نماینده مردم آذربایجان در مسابقات بین‌المللی قرآن در ادامه به نحوه گرایش خود به حفظ قرآن کریم اشاره کرد و افزود: از دوران نوجوانی به فعالیت‌های قرآنی علاقه داشتم اما اصلا فکر نمی‌کردم که روزی بتوانم قرآن را حفظ کنم اما به لطف خدا و تلاش مستمر توانستم در این راه موفق شوم.

شنیدن نوای ملکوتی آیات الهی مرا تشویق به حفظ قرآن کریم کرد

وی ادامه داد: دوران دانش‌آموزی در مدرسه امام جعفر صادق(ع) کشور آذربایجان درس می‌خواندم به همین جهت تا حدودی با روش یادگیری قرآن آشنایی داشتم تا اینکه در سن 20 سالگی پس از شنیدن صدای صوت تلاوت یکی از اساتید قرآنی مدرسه که حافظ و قاری بود، تصمیم گرفتم کل قرآن را حفظ کنم.

این حافظ آذربایجانی که در مدت هشت سال موفق به حفظ کل قرآن شده است، خاطر نشان کرد: در روزهای اول که اقدام به حفظ قرآن کریم کردم، هر روز صفحاتی از مصحف شریف را با چشم می‌خواندم و آرام به ذهن می‌سپردم. پس از مدتی صوت تلاوت اساتید قرآنی را گوش می‌دادم تا بتوانم به درستی آیات قرآن را حفظ کنم که البته در این راه استاد «شیخ مشار رشید» که استاد حفظ قرآن از کشور کویت بود مرا یاری کرد.

نماینده کشور آذربایجان در سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن با بیان اینکه تدبر در آیات الهی و یادگیری زبان عربی در طول حفظ قرآن کمک ‌به‌سزایی به من کرده است، بیان داشت: پس از اینکه کل قرآن را همراه با ترجمه حفظ کردم سعی در یادگیری تفسیر قرآن داشتم اما به دلیل مشکل بودن تفسیر قرآن و ضرورت وجود استاد تفسیر هنوز نتوانستم در این زمینه موفق شوم.

کشور آذربایجان در زمینه حفظ قرآن کریم نیازمند حمایت فرهنگی است

آقایی با اشاره به فعالیت‌های محدود آذربایجان در زمینه حفظ قرآن تصریح کرد: جوانان آذربایجان به فعالیت‌های قرآنی اهمیت چندانی نمی‌دهند و بیشتر آنها پس از پایان دوره تحصیل به بازار کار ملحق می‌شوند به همین جهت فرهنگ‌سازی برای جوانان با امکانات و نیروی انسانی محدود کار مشکلی است که به حمایت نیاز دارد.

وی با بیان اینکه اهمیت به امور قرآنی در ایران هر سال بیشتر می‌شود، از گسترش فعالیت‌های قرآنی کشور ایران ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم با اتحاد  بیشتر مسلمانان شاهد ترویج اسلام در تمامی نقاط جهان باشیم.

هدفم از شرکت در مسابقات قرآن کسب رتبه نیست

این حافظ آذربایجانی درخصوص سطح آمادگی خود برای کسب رتبه در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران خاطر نشان کرد: هدف اصلی من از شرکت در مسابقات قرآن کسب رتبه نیست بلکه تقویت استعدادها و آشنایی با نخبگان قرآنی جهان اسلام و همچنین سنجش توانمندی‌هایم است به همین دلیل همین قدر که بتوانم به سؤالات پاسخ صحیح بدهم کافی است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها