امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85524
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا شاه‌آبادى، مدیرعامل «انتشارات الهدى» میزبان افتخار حسین عارف، رئیس «مؤسسه فرهنگى اکو» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا شاه‌آبادى، مدیرعامل «انتشارات الهدى» میزبان افتخار حسین عارف، رئیس «مؤسسه فرهنگى اکو» بود، تا ضمن گفت‌وگو با یکدیگر، راهکارهاى همکارى دو طرف مورد بحث و بررسى قرار گیرد. در این دیدار، پس از انجام بحث‌هایی درباره چگونگى ایجاد و برقرارى همکارى‌ها، فعالیت مشترک در حوزه‌هاى مربوط به کودکان و نوجوانان، ترجمه آثار نویسندگان کشورهاى عضو اکو، برگزارى نمایشگاه‌هاى کتاب و تشکیل کارگاه‌هاى آموزشى مرتبط با صنعت نشر در دستور کار این دو نهاد فرهنگى قرار گرفت.

در این دیدار توافق شد تا پیش از آغاز ماه مبارک رمضان تفاهم‌نامه‌ای به امصای طرفین برسد تا همکاری در حوزه‌های ذکر شده آغاز شود. مؤسسه فرهنگى اکو، به عنوان هماهنگ کننده فعالیت‌هاى فرهنگى ٩ کشور عضو سازمان همکارى‌هاى منطقه‌اى اکو محسوب می‌شود و با امضاى این تفاهمنامه، نهادهاى فرهنگى کشورهاى عضو را در اجراى بندهاى تفاهمنامه دخیل خواهد کرد. طبق توافقات اولیه، گروه انتشارات بین المللى الهدى با توجه به تجربه حضور در بازار کتاب و صنعت نشر بین المللى، وظیفه آموزش چگونگى حضور ناشران خارجى در نمایشگاه‌هاى بین المللى و همچنین سازماندهى برگزارى نمایشگاه‌هاى بین المللى محدود با حضور تنها کشورهاى عضو اکو را به عهده خواهد داشت.

کشورهاى جمهورى اسلامى ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان و ازبکستان عضو سازمان همکارى‌هاى منطقه‌اى اکو هستند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها