امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85528
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمدرضا دربندی معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی، در نشست تخصصی شورای ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمدرضا دربندی معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی، در نشست تخصصی شورای راهبردی گسترش زبان و ادبیات فارسی، هدف از تشکیل این نشست‌های تخصصی را بررسی فرصت‌ها و اولویت بندی گروه‌های مخاطبان عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: شوراهای راهبردی گسترش زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی، متشکل از سفرا و رایزنان فرهنگی سابق ایران در کشورهای مختلف، اساتید زبان فارسی اعزامی به این کشورها و کارشناسان این مناطق هستند که تجربیات خود را از زمان حضورشان در خارج از کشور، بیان می‌کنند تا براساس آن، برنامه‌ریزی دقیق و هدفمندی انجام گیرد.

وی ادامه داد: ما دوازده کارگروه تخصصی برای کشورها و مناطق مهم حوزه زبان فارسی تعریف کرده‌ایم که جلسات آن تشکیل و برنامه‌ریزی لازم جهت کمک به توسعه زبان فارسی در این مناطق، صورت خواهد گرفت.

در ادامه این نشست محمدقالیباف، مدیر همکاری‌های بین الملل بنیاد سعدی اظهار کرد: هدف از این نشست‌ها، مشارکت در فرایند جهانی شدن فرهنگی است  و با توجه به  آنکه گروه‌های مختلف، نگرش‌ها، احساسات و علایق خاص خود را دارند، می‌توان با بررسی نظرگاه هرکدام از این گروه‌ها، برنامه‌ریزی خاصی، جهت گسترش زبان فارسی تدوین کرد.

وی افزود: اعضایی که در هر کشور و منطقه تخصصی دارند، در این نشست‌ها، نگرش‌های هر جامعه را بیان می‌کنند، تا براساس ویژگی‌های آن کشور، از جمله علاقه به عرفان، نژاد، زبان، مشاهیر و... برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

براساس این گزارش، اساتید و کارشناسان شرکت‌کننده در این جلسه، تجربیات خود را در مورد کشورهای حوزه آسیای مرکزی و قفقاز بیان کردند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها