امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85535
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 95
آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در بازدید از روند ساخت مدارس علوم دینی امام صادق(ع) و الزهرا(س) قروه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در ...

آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری ظهر امروز در بازدید از روند ساخت مدارس علوم دینی امام صادق(ع) و الزهرا(س) قروه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در قروه اظهار داشت: این تعداد طلبه در بیش از 450 مدرسه علوم دینی مشغول به تحصیل هستند.

وی با مطلوب ارزیابی‌ کردن روند اجرای این دو طرح، تصریح کرد: برای احداث این مدارس زحمات بسیاری کشیده شده است و نویدبخش آینده خوبی به عنوان یکی از مراکز مهم دینی در کردستان هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم در ادامه با اشاره به برنامه‌های تحقق شعار سال در مدارس علوم دینی و حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: اساس و پایه حوزه‌های علمیه در کشور بر مبنای فرهنگ دینی است و در راستای آموزش دین به جامعه، انتقال مسائل دینی و ارتباط دینی فعالیت می‌کند اما امسال برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای در حوزه مرکزی قم در راستای شعار سال در حال انجام است.

حسینی‌بوشهری تصریح کرد: در شورای طرح و برنامه حوزه علمیه قم، کارگروهی برای پیگیری کارهایی که می‌شود امسال در راستای ارتقاء و رشد و توسعه فرهنگ دینی در جامعه انجام داد، تشکیل شده که امور را با جدیت دنبال می‌کنند.

امام جمعه قم در ادامه با تقدیر از خدمات انجام شده از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، تصریح کرد: همت حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بر ارتقای فرهنگ در کردستان قرار دارد که این همت و تلاش ستودنی است.

وی با بیان اینکه سطح فرهنگ در کردستان باید بیش از پیش ارتقاء یابد، افزود: توسعه مدارس دینی یکی از راه‌های نشر فرهنگ است که در سنندج و دیگر شهرستان‌های استان کردستان با جدیت تمام از سوی نماینده ولی‌فقیه در این استان پیگیری می‌شود و ما نیز در این راه یاری‌رسان ایشان خواهیم بود.

انتهای پیام/79009/غ30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار