امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85536
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، محمدصادق علمی بعد از ظهر امروز در بازدید کاروان فرهنگ رضوی جنوب کرمان از زندان جیرفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، محمدصادق علمی بعد از ظهر امروز در بازدید کاروان فرهنگ رضوی جنوب کرمان از زندان جیرفت اظهار داشت: انسان یک تفاوت عمده با موجودات عالم دارد، اینکه موجودات دیگر از روز تولد تا روز مرگ آن‌ها فرقی با هم ندارد، اما انسان در فاصله دو بی‌نهایت قرار دارد.

وی تصریح کرد: عوامل زیادی در زندگی بر شخصیت انسان از جمله تربیت خانوادگی، محیط، رژیم‌های حکومتی، جغرافیا، فضای طبیعی و ... مؤثر هستند، اما آن چه اساتید علوم تربیتی و از آن بالاتر قرآن و بزرگان دین ما بیان می‌کنند، این است که با تأثیر عوامل مختلف اختیار انسان از او سلب نمی‌شود.

علمی بیان داشت: انسان یک امتیاز بزرگ دارد و آن اینکه خود می‌تواند زندگی خود را رقم بزند و عاقبت کار خود را بداند یا از دانایان بپرسد و یا راهی جهنم شود.

وی ابراز داشت: زندان از جهاتی ناخشنود است، اما با تلاش‌های فرهنگی، تربیتی و ... که انجام می‌شود، فرصت خوبی است تا مدتی که اینجا هستید، خود را پیدا کنید.

علمی خاطرنشان کرد: انسانی که خود را پیدا کند، هیچ چیز را با ارزش واقعی خود عوض نمی‌کند، در سایه تعالیم قرآن خود را پیدا کنید و به بی‌نهایت برسید.

رئیس دانشکده علوم قرآنی مشهد با بیان اینکه امامان ما زمانی که وارد زندان می‌شدند، بهترین استفاده را از مدت زندانی خود می‌کردند، گفت: امیدواریم در این فرصت با حقیقت خدا آشتی کنید که اگر خود را پیدا کنید، برکات نصیب شما می‌شود.
انتهای پیام/80002/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها