امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85539
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 132
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با وزرای امور خارجه شرکت کننده در ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه دیدارهای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با وزرای امور خارجه شرکت کننده در هفدهمین نشست میان دوره ای جنبش عدم تعهد در الجزیره پایتخت الجزایر، رئیس دستگاه دیپلماسی با وزیر امور خارجه صربستان دیدار و گفتگو کرد.

طرفین بر ضرورت تقویت و استفاده از همه ظرفیت های موجود در روابط فیمابین تهران – کویت و تهران–بلگراد تاکید کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که ریاست دوره‌ای جنبش عدم تعهد را بر عهده دارد، در گفتگو با وزیر خارجه صربستان دیدارهای پارلمانی و استفاده از ظرفیت های مجالس دو کشور در جهت گسترش روابط را مثبت ارزیابی کرد.

ظریف با اشاره به روند مذاکرات هسته ای بین ایران و 1+5 و ایجاد فرصتهای بهتر برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و رفع برخی موانع ظالمانه ، استقبال بازرگانان و تجار بخش خصوصی برای تقویت روابط تجاری و اقتصادی را نشانه ظرفیت های خوب فیمابین خواند.

 رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با یادآوری نقش و سابقه صربستان در تاسیس جنبش عدم تعهد ابراز امیدواری کرد که در آینده روابط گسترده تری بین ایران و صربستان در ابعاد دوجانبه و بین المللی شکل گیرد.

 «اویتسا داجیچ» وزیر خارجه صربستان نیز در این دیدار از روند گسترش روابط بین دو کشور بخصوص در بخش تجاری و اقتصادی ابراز خرسندی کرد و با اشاره به سوابق روابط دوستانه دو کشور بر اهتمام کشورش برای تداوم این روند تاکید کرد.

 وی با اشاره به سفر اخیر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به صربستان، آن را بسیار خوب توصیف و تاکید کرد که این سفر نتایج مفیدی را نیز به همراه داشت و از تداوم رفت و آمدهای متقابل مقامات دو کشور و استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی و همچنین فعال کردن بخشهای خصوصی برای توسعه بیش از پیش روابط در عرصه های اقتصادی و تجاری بین دو کشور استقبال کرد.

 وزیر خارجه صربستان همچنین با ابراز خرسندی از روند مذاکرات ایران با گروه 1+5 ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات به حل نهایی موضوع هسته ای منجر شود.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها