امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85549
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 17
حسین امیری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تأکید بر ضرورت اتخاذ ...

حسین امیری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با تأکید بر ضرورت اتخاذ راهکارهای کوتاه‌مدت برای عبور از بحران کم‌آبی جاری گفت: اگر در سال‌های گذشته صرفاً در استان‌های حاشیه کویر با بحران آب مواجه بودیم، اما امسال تهران هم مشکل کم‌آبی دارد.

وی منابع آب تهران در فصل تابستان امسال را طبق گزارش مسئولان 50 درصد سال‌های قبل برشمرد و با اشاره به اینکه در بعضی استان‌ها همچون یزد مسئولان مجبور به تعطیل کردن مدارس در اثر مشکل کم‌آبی شده‌اند، گفت: در بعضی روستاهای استان کرمان نیز اکنون با تانکر آبرسانی می‌شود.

امیری بر لزوم استانداردسازی مصرف آب در کشور در سایه عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید و  تصریح کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود تا آب شرب، صرفاً برای مصرف شرب
استفاده شود.
وی نامگذاری امسال را به نام سال اقتصاد و فرهنگ به معنی تغییر نگاه به فرهنگ اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: اگر از همین امروز هر نفر در تهران 15 درصد مصرف آب خود را کاهش دهد، مشکل کم‌آبی پایتخت در امسال را پشت سر خواهیم گذاشت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، بخشنامه دولتی و مصوبه مجلس برای حل مشکل کم‌آبی را فاقد اثر خواند و گفت: اگر در هر فرد این دغدغه به وجود آید که با کاهش یک لیوان آب می‌تواند مشکل کم‌آبی در دیگر نقاط کشور را حل کند، مؤثرتر از هر مصوبه‌ای خواهد بود.

وی از ضرورت مهار آبهای مرزی کشور سخن گفت و با اشاره به دغدغه چند ساله دولت‌ها، مجلس‌ها و شخص مقام معظم رهبری در این مورد بیان کرد: دولت فعلی باید بیشتر به دنبال اجرای برنامه انتقال حوزه به حوزه آب باشد.

امیری برنامه انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های فارس و کرمان را یادآور شد و با اشاره به حواشی پیش‌آمده برای موضوع انتقال آب از بهشت‌آباد به استان یزد گفت: دولت باید تسهیلات انتقال و شیرین کردن آب از دریای عمان و خلیج فارس به استان‌های مواجه با بحران کم‌آبی را از صندوق توسعه ملی تأمین کند.

وی به پروژه کلیدنخورده انتقال آب از تاجیکستان به چند استان کشور اشاره کرد و تصریح کرد: متأسفانه تا بحران دریاچه ارومیه پیش نیامد، دولت‌ها موضوع کم آبی را جدی نگرفتند.

نماینده مردم زرند در مجلس گفت: اگر خشک شدن دریاچه ارومیه، بحران زیست‌محیطی در اطراف آن به وجود آورده است، خشکسالی و کم‌آبی برخی استان‌های دیگر را با تهدید حیاتی مواجه کرده و متأسفانه دولت هنوز این موضوع را جدی نگرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها