امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85559
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 27
محمدرضا قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به برنامه مدیران راه‌آهن شمال غرب برای راه‌اندازی قطار دو طبقه با سرعت 140 کیلومتر ...

محمدرضا قربانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به برنامه مدیران راه‌آهن شمال غرب برای راه‌اندازی قطار دو طبقه با سرعت 140 کیلومتر در مسیر زنجان- تهران و بالعکس اظهار داشت: این قطار هفته گذشته حرکت آزمایشی خود را در این مسیر انجام داد.

وی با بیان اینکه قطار دو طبقه با سرعت 140 کیلومتر صبح روز چهارشنبه از تهران به سمت زنجان حرکت آزمایشی خود را انجام داده است، تصریح کرد: دائمی شدن حرکت این قطار در این مسیر منوط به تایید اداره کل فنی ستادی راه‌آهن دارد.

مدیرکل راه‌آهن شمال غرب کاهش مدت زمان و فراهم شدن امکانات بیشتر را از جمله مزایای راه‌اندازی قطار دو طبقه با سرعت 140 کیلومتر دانست و بیان داشت: راه‌اندازی این قطار بسته به فراهم شدن شرایط مورد نظر کمیته فنی راه‌آهن دارد.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد مشکلات پیش رو در مورد راه‌اندازی قطار دو طبقه با سرعت 140 کیلومتر گفت: وجود حاشیه‌نشینی در اطراف ریل قطار مشکلاتی را برای قطارهایی با سرعت بالا ایجاد می‌کند که این حاشیه‌نشینی در اطراف ریل قطار زنجان به تهران وجود دارد.

قربانی ادامه داد: دیوارکشی در محل‌هایی که حاشیه‌نشینی در اطراف ریل قطار وجود دارد و حرکت قطار مورد نظر با 120 کیلومتر از راهکارهای در نظر گرفته شده برای حل مشکل مقطعی این مسیر است.

وی ظرفیت قطار دو طبقه پیش‌بینی شده برای مسیر زنجان به تهران را 700 نفر اعلام کرد و افزود: این قطار در صورت موافقت شورای عالی فنی جایگزین قطار فعلی این مسیر می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن شمال غرب زمان حرکت قطار دو طبقه را از تهران ساعت 6.35 دقیقه عنوان کرد و گفت: این قطار ساعت سه بعدازظهر از زنجان به سمت تهران حرکت می‌کند.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد سرعت قطار پردیس زنجان به تهران گفت: این قطار با سرعت 160 کیلومتر حرکت می‌کند ولی موضوع این قطار با قطار دو طبقه به لحاظ دو طبقه بودن متفاوت است.

انتهای پیام/73004/ع30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها