امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85568
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار عبدالرضا آزادی صبح امروز در کارگاه آموزشی اساتید و سخنرانان فرهنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار عبدالرضا آزادی صبح امروز در کارگاه آموزشی اساتید و سخنرانان فرهنگی استان‌های کرمانشاه، همدان، لرستان، ایلام و کردستان با موضوع مقابله با آسیب‌های ماهواره در مجتمع بعثت شهر کرمانشاه، اظهار داشت: مسئله ماهواره پدیده نوظهوری بوده که بنیاد اخلاقی جوامع اسلامی را نشانه رفته است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بار دیگر به خوبی پرده از چهره غرب و مدرنیت دروغین آن برداشتند و از غرب با عنوان مروج جاهلیت مدرن یاد کرد.

به گفته معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین، امروز فرهنگ و هویت ملت ایران بیش از تمام عرصه‌ها آماج تهاجمات وسیع دشمنان قرار گرفته که نشان دهنده تاثیرگذاری بسیار زیاد این عرصه است.

آزادی تمرکز اصلی دشمن را روی ایمان و باورهای مردم به‌عنوان هسته فرهنگ عنوان کرد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب از آن با عنوان رخنه فرهنگی یاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: در ادبیات دفاعی و نظامی، رخنه در جایی اتفاق می‌افتد که دشمن موفق شده به خاکریز ما نفوذ و به محدوده ما وارد شود.

این مسئول معتقد است، امروز دشمن با تمام ابزار خود به شهرها، خانه‌ها و حتی افکار نوجوانان و جوانان ما رسوخ کرده که باید این رخنه را بیشتر را بشناسیم.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین تمسخر روح استقلال‌طلبی، تمسخر زبان فارسی، تحقیر خلقیات ایرانی، ترویج اصالت لذت و شهوت‌رانی را از مصادیق تهاجم برشمرد.

* دولت نباید نسبت به فرهنگ بی‌تفاوت باشد

وی بیان داشت: زمزمه‌هایی شنیده می‌شد که دولت و دستگاه‌های رسمی نباید کاری به فرهنگ داشته باشند که رهبر معظم انقلاب با هوشیاری بیان فرمودند که دولت ما یک دولت اسلامی است و نمی‌تواند نسبت به فرهنگ بی‌تفاوت باشد.

آزادی به آنالیز فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در شورای تبیین اندیشه ولایت اشاره کرد و گفت: دشمن در داخل کشور اندک پیاده نظامی دارد و هنوز افرادی هستند که قلب آن‌ها فرودگاه آمریکایی‌هاست.

این مسئول مهم‌ترین ابزار تهاجم فرهنگی را امواج و رسانه‌های ماهواره‌ای، شبکه‌های اجتماعی و اینترنتی بیان کرد و یادآور شد: این مسئله را در دستور کار گفتمان‌سازی بسیج در سال 93 قرار داده‌ایم.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: ماهواره مهم‌ترین پایگاه و سلاح دشمن در عرصه جنگ نرم یا همان جنگ خاموش است.

* بازی‌های رایانه‌ای بی‌محتوا با تیراژ میلیونی وارد کشور می‌شود

وی نقض حریم خصوصی، نشر اطلاعات، حذف حریم خانواده، ایجاد بحران هویت و... را حداقل آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک، تویتر و یوتیوب دانست.به گفته آزادی، خشونت‌طلبی، جاذبه‌های جنسی، ترویج شیطان‌پرستی، اسلام و ایران هراسی، حیا زدایی و... محتوای بازی‌های رایانه‌ای غربی‌ است که با تیراژ میلیونی بین فرزندان ایرانی دست به دست می‌شود.

وی آشنایی با دست‌های پشت پرده رسانه‌های غربی را برای اقناع مخاطبان ضروری دانست و افزود: در حال حاضر بیشترین شبکه‌های ماهواره‌ای دنیا از آمریکا مدیریت می‌شوند.

این مسئول بیان داشت: سه درصد از گردانندگان این شبکه‌ها در آمریکا را یهویان صهیونیست تشکیل می‌دهند که از قبل این شبکه‌ها هم درآمدزایی می‌کنند و هم فکر و اندیشه ملت‌ها را هدف رفته‌اند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: دشمنان حقیقتا یک جنگ خاموش و بی‌سر و صدا را با هدف براندازی نظام به راه انداخته‌اند.

آزادی با اشاره به فعالیت تنها سه شبکه فارسی‌ زبان در سال 73 در ایران، تصریح کرد: در سال 93 این تعداد بر طبق آمارهای رسمی به 125 شبکه رسیده اما در ظاهر شاهد بیش از 150 شبکه هستیم.

وی بیشترین تمرکز دشمن در شبکه های ماهواره‌ای را با فعالیت 48 شبکه فیلم، سریال، موسیقی و سرگرمی و 19 شبکه کودک و نوجوان برای تزلزل بنیاد خانواده اعلام کرد.

این مسئول ادامه داد: به همین منظور بیشترین روشن‌گرایی ما نیز روی نهاد خانواده برای مقابله با پیامدهای ناگوار خواهد بود.

* جمع‌آوری داوطلبانه بیش از 3 هزار دیش ماهواره

آزادی متذکر شد: تغییر سبک زندگی، خانواده بی‌قید و بند به جای خانواده اصیل، ترویج خیانت زوج‌ها، از بین بردن مفهوم خانواده، ارزش‌زدایی از غیرت، عادی جلوه دادن روابط غیرمتعارف، تحریک حس رقابت بین زنان و مردان، اختلاف‌افکنی قومی و مذهبی و... از پیامدهای خانوادگی فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای است.

به گفته وی، جو زدگی و چشم و هم ‌چشمی، لذت‌گرایی، بیکاری و تنهایی، شبکه‌های دینی و مذهبی، اخبار آزاد سیاسی، استفاده علمی و سرگرمی را از دلایل عمده ذکر شده توسط افراد برای گرایش به رسانه‌های بیگانه است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته بیش از 10 پایگاه بسیج به‌صورت خودجوش و با برخورد ایجابی و اقناعی بیش از سه هزار دیش ماهواره را جمع‌آوری کردند.

این مسئول معتقد است، با الهام گرفتن از نمادهای مقاومت این ملت در عبور از جنگ سخت با عامل محرک ایمان، می‌توان از این جنگ نرم نیز با سرفرازی عبور کرد.

وی افزود: اگر دیروز فرزندان این ملت با ایثار در جنگ هشت ساله افتخار آفریدند، جوانان امروز و افسران جنگ نرم به تعبیر مقام معظم رهبری، قابلیت و شایستگی پیروزی در این عرصه را دارند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین افزایش سواد رسانه‌ای را یکی از راه‌های مهم مقابله با آسیب‌های ماهواره‌ای محسوب می‌شود.

آزادی نهایت کار و محصول شبکه‌های دینی و مذهبی ماهواره‌ای را ایجاد جریان تکفیری دانست و تصریح کرد: امروز بخشی از جامعه متدین ما در معرض این آسیب‌ها قرار دارند.

وی از آغاز حرکت روشن‌گرانه برای مقابله با آسیب‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های بیگانه هم‌زمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: پس از بازخورد تولیدات، مرحله دوم را در ماه محرم شروع می‌کنیم.
انتهای پیام/2700/صا40
برچسب ها:
آخرین اخبار