امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 85571
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۸
تعداد بازدید: 63
بهمن نامور مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: به منظور معرفی الگوهای جدید برای پیشتازی اقتصاد دانش بنیان در صنایع دستی و رشد بهروری ...

بهمن نامور مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: به منظور معرفی الگوهای جدید برای پیشتازی اقتصاد دانش بنیان در صنایع دستی و رشد بهروری اقتصادی در این حوزه، معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی اقدام به راه اندازی کارگروه هنر و اقتصاد مقاومتی کرده است.

وی درباره اینکه این حرکت در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب است که در آغاز سال 1393 ابلاغ کرده اند صورت می گیرد، گفت: هدف از تشکیل کارگروه هنر و اقتصاد مقاومتی تلاش برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛ ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب و استفاده از ظرفیت های آن برای توسعه اقتصادی در عرصه صنایع دستی است.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان یکی از مهمترین نهادهای اقتصادی- فرهنگی می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق و مهندسی فرهنگی در حوزه گردشگری و همچنین احیا و حمایت از صنایع دستی و هنرهای سنتی که نقش بسزایی در اقتصاد کشور ایفا می کنند، بستر مناسبی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایجاد کند. از این رو معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی این سازمان مطابق با سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی  کارگروه مشترک هنر و اقتصاد مقاومتی راه اندازی می کند.

وی افزود: تامین شرایط و فعالسازی امکانات و سرمایه های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و رشد اقتصادی از مهمترین اهداف این کارگروه است و روند آن به این صورت است که در هر جلسه یکی از موضوعات ابلاغی مقام معظم رهبری به عنوان دستور جلسه  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و راهکارهای عملی تحقق سیاست‌های ابلاغ شده طرح می‌شود.

نامور مطلق درباره موضوعات قابل طرح در کارگروه هنر و اقتصاد مقاومتی بیان داشت: موضوعات مختلفی مانند "الگوهای جدید اشتغال"، "شیوه های فرهنگ سازی برای استفاده از صنایع دستی"، "برنامه ریزی به منظور دانش‌بنیان کردن صنایع دستی"، "شناخت و بهبود روندهای حمایتی از هنرمندان"، "تقویت فرهنگ خوداتکایی در ایجاد ارزش افزوده"، "کارآفرینی و رشد سرمایه گذاری در عرصه صنایع دستی" و... در این کارگروه مطرح خواهند شد.

به گزارش فارس، جلسات این کارگروه به صورت هفتگی و به ریاست بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی و با حضور یک تیم کارشناسی در محل این سازمان برگزار می‌شود و در هر جلسه یکی از موضوعات ابلاغیه رهبر معظم انقلاب مطرح شده و چگونگی اجرای آن در حوزه صنایع دستی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و راهکارهای اجرایی شدن آنها تعیین می‌شود.

سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در آغاز سال جاری از سوی رهبر انقلاب به سازمان ها و ارگان های مختلف کشور ابلاغ گردید و با دستور رئیس جمهور کلیه سازمان های دولتی تحقق این سیاست ها را در دستور کار خود قرار داده اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها